اخبار

آمادگی اداره کل تعاون برای راه‌اندازی شرکت‌‎های تعاونی برای مددجویان کمیته امداد زنجانی

آمادگی اداره کل تعاون برای راه‌اندازی شرکت‌‎های تعاونی برای مددجویان کمیته امداد زنجانی
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از آمادگی اداره کل تعاون برای راه‌اندازی شرکت‌‎های تعاونی برای مددجویان کمیته امداد، در راستای احداث مجتمع‌های تولیدی و خدماتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی اظهار کرد: جلسه مربوط برای ساخت مجتمع‌های تولیدی و خدماتی برای مددجویان مورد حمایت کمیته امداد استان زنجان با حضور استاندار زنجان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه ساز و کار ساخت مجتمع تولیدی و خدماتی مورد بررسی قرار گرفت، افزود: اداره کل تعاون نیز به عنوان دستگاهی که در این راستا همکاری دارد، آمادگی لازم برای ساماندهی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد را در قالب شرکت تعاونی دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه با تشکیل شرکت تعاونی فرآیند وام‌دهی نیز راحت‌تر خواهد شد، اضافه کرد: در همین راستا نظارت‌های لازم از سوی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان  نیز صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: مجتمع های خدماتی و تولیدی برای مددجویان برای توانمند سازی ایجاد اشتغال ایشان، به منظور فروش محصولات جامعه هدف احداث می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 2 هزار تعاونی در استان زنجان فعال است، اضافه کرد: 20 درصد در بخش خدمات و 19 درصد در بخش صنعتی 35 درصد از تعاونی‌های استان در بخش کشاورزی، فعال هستند.

غریوی با اشاره به اینکه در سایر بخش‌های از جمله مسکن، معدنی، فرش دستبافت و تعاونی تامین نیاز مصرف کنندگان نیز تعاونی‌هایی فعال هستند، بیان کرد: از سال گذشته پالایش تعاونی‌ها به منظور تعیین تعاونی‌های غیرفعال تشکیل شده و نتایج خوبی داشته است.

۱۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید