اخبار

تعاونی‌های دانش‌بنیان در زنجان توسعه می‌یابد

تعاونی‌های دانش‌بنیان در زنجان توسعه می‌یابد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به برنامه‌ریزیهای انجام شده در راستای اجرایی کردن برنامه‌های مورد نظر در بخش اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل گفت: توسعه تعاونی‌های دانش‌بنیان در اولویت برنامه‌های اداره کل قرار دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی با بیان اینکه در حال حاضر 12 شرکت تعاونی دانش‌بنیان در استان فعال است اظهار داشت: توسعه تعاونیهای دانش‌بنیان در اولویت برنامه‌های اداره کل قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه گسترش تعاونیهای دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف همانند آی‌تی و غیره می‌تواند در ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: افزایش تعامل این تعاونیها با دستگاههای اجرایی و دانشگاهها سبب تامین نیازهای آنها با استفاده از ظرفیت تعاونیهای دانش‌بنیان می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به اصلاح ساختار اقتصادی بنگاههای مشکل‌دار اشاره کرد و یادآور شد: مشکلات و موانع موجود در این بخش با حضور بنگاههای اقتصادی بررسی و احصا شده است.

وی با اشاره به ترویج و توسعه کار‌آفرینی در استان افزود: اجرایی کردن برنامه‌های در نظر گرفته شده در این بخش از طریق تشکلهای مردمی مد نظر است.

غریوی ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در استان را از دیگر اولویتهای مورد نظر در راستای اجرایی کردن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه تعاون و کار دانست، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت داخلی و نیروهای بومی استان در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از نیروهای بومی و جایگزین کردن آنها با نیرویهای غیربومی و اتباع خارجی در راستای کاهش بیکاری و معضلات ناشی از آن تاثیرگذار است، بیان کرد: بازرسان اداره کار تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی را برای شناسایی اتباع خارجی مورد پایش قرار می‌دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بیان کرد: ارتقا ایمنی بهداشت و سلامت در واحدهای تولیدی و بهره‌گیری از ظرفیت کارفرمایی تعاونگران به منظور اصلاح قوانین موجود از دیگر برنامه‌های تدوین شده در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

 

۱۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید