اخبار

تعاونی گنجینه هفت الماس معلولان به مناسبت هفته بهزیستی در زنجان به بهره‌برداری رسید

به مناسبت هفته بهزیستی تعاونی گنجینه هفت الماس معلولان جسمی حرکتی شدید بهزیستی استان زنجان با حمایت کسبه و خیرین زنجان افتتاح شد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان در مراسم افتتاح این تعاونی اظهار گفت: شش نفر از معلولان جسمی حرکتی زیر پوشش بهزیستی این تعاونی را برای ساخت مصنوعات تزئینی و صنایع دستی دایر کرده‌اند.
فردین بلوچی افزود: در طول یک‌سال گذشته توانیابان آموزش‌های لازم را در مؤسسه رعد گذرانده‌اند و امروز مستقل شده و با توجه به کمک خیران و بهزیستی تولیدات خود را به صورت مستقل ارائه می‌کنند.
وی با اشاره به سیاست سازمان بهزیستی در گسترش مراکز غیر دولتی ابراز داشت: ایجاد اشتغال و رسیدن مددجویان به اشتغال پایدار از اهداف عالی این سازمان است.
معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان نیز در مراسم افتتاح این تعاونی گفت: این تعاونی با هزینه تقریبی 100 میلیون ریال دایر شده است.
محمد محمدی قیداری افزود: بازار یابی برای این شرکت بسیار حائز اهمیت است و سازمان بهزیستی اغلب دارای ورودی بوده و به ندرت خروجی دارد.
وی اظهار داشت: ایجاد اشتغال پایدار می‌تواند موجب خروج معلولان از چرخه حمایتی بهزیستی شود.
معاون توانبخشی بهزیستی استان زنجان با اشاره با اهمیت خیران در کمک به جامعه هدف بهزیستی خاطر نشان کرد: حمایت خیران بسیار حائز اهمیت است و وجود خیران یکی از ارکان اصلی شکل‌گیری تعاونی معلولان است و بسیاری از خیران حتی بدون آنکه نامشان ذکر شود در این زمینه فعالیت می‌کنند.
 

۳ اَمرداد ۱۳۸۹ ۱۴:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید