اخبار

برگزاری اولین جلسه کارگروه اجرایی و اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر

برگزاری اولین جلسه کارگروه اجرایی و اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری اولین جلسه کارگروه اجرایی و اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر در اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان ،محمد رضا یوسفی مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه کارآفرینان همواره به عنوان عامل تغییرات در نظام اقتصادی ،اجتماعی و ... نقش آفرینی می نمایند گفت :با توجه به اهمیت کارآفرینی ،برنامه ریزی و سیاستگذاری در زمینه توسعه و ترویج آن از الزامات برنامه های مختلف توسعه اقتصادی کشور بوده و ماهیت فرادستگاهی و فرابخشی مقوله کارآفرینی توجه به آن را توسط تمامی دستگاهها ضروری می سازد. در همین ارتباط، یکی از برنامه های مهم وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با تاوجه به رسالت و وظایف خود، انجام فعالیت های بنیادی در خصوص توسعه و ترویج کارآفرینی می باشد. بدین منظور هر ساله این وزارتخانه با هدف شناسایی کارآفارینان در سراسر کشور و انتخاب برترین کارآفرینان و معرفی آنان به عنوان الگوهای برتر به آحاد جامعه خصوصاً جوانان ،اقدام به برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر می نماید.

وی در ادامه به توضیح نظام نامه این جشنواره پرداخت و با بیان اهداف این جشنواره فرآیند انتخاب کارآفرینان برتر را طبق این نظام نامه در دو مرحله اعلام کرد که مرحله اول انتخاب کارآفرینان برتر استانی و مرحله دوم انتخاب کارآفرینان برتر ملی از بین منتخبین استانی با انجام داوری وبازدید از محل فعالیت افراد انجام میگیرد.

یوسفی ارکان جشنواره را رئیس جشنواره کارآفرینان برتر، شورای سیاستگذاری جشنواره ،دبیرخانه جشنواره ،کارگروه علمی جشنواره و کارگروه اجرایی و اطلاع رسانی جشنواره بیان کرد و به تشریح اعضا و وظایف و اختیارات هر یک پرداخت و گفت:به استثناء رئیس جشنواره و کارگروه علمی ،سایر ارکان در هر مقیاس ملی و استانی وجود دارند.

مدیر اشتغال وکارآفرینی در پایان زمان انجام فرآیند انتخاب کارآفرینان در استان ها را (ثبت نام،داوری،بازدید و ...) از نیمه خرداد تا پایان شهریور ماه اعلام کرد و اظهار کرد اجرای مراسم جشنواره استانی به پیشنهاد دبیرخانه استان و با تأیید شورای سیاستگذاری استان در محدوده زمانی هفته جهانی کارآفرینی (هفته آخر آبان) خواهد بود و زمان انجام فرآیند انتخاب و داوری کارآفرینان برتر ملی نیز از نیمه شهریور آغاز و در آبان ماه پایان می پذیرد. اجرای مراسم جشنواره ملی کارآفرینان برتر توسط شورای سیاستگذاری جشنواره ملی اعلام خواهد شد.

۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید