اخبار

برگزاری سیزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان

برگزاری سیزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان
مدیرروابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سیزدهمبن جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان با حضور یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان جمشیدانصاری استاندار زنجان با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت واحد های تولیدی و صنعتی استان به برگزاری جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان از اواخر سال 1394 و فعالیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان از تاریخ 21/2/94 در سطح استان زنجان خبر داده و اشاره نمود: بسیاری از مسائل واحد های تولیدی در جلسات کارگروه تسهیل مطرح شده و قبل از ابلاغ برنامه های ملی بسیاری از برنامه ها در استان تدوین و اجرا شده و یکی از این برنامه ها تمام شماری واحد های تولیدی و صنعتی استان و احصاء مشکلات واحد های مشکل دار بوده است و هماهنگی بین دستگاه ها موجب شده است خوشبختانه استان از نظر عملکردی در جایگاه مطلوب تری قرار گیرد.

فغفوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان رونق تولید و تعیین تکلیف 7500 واحد تولیدی مشکل دار با هدف فعال نمودن آنها، تکمیل و راه اندازی 33 طرح مهم ملی و تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و مدیریت هدفمند واردات در راستای حفظ تراز مثبت تجاری را از جمله 7 محور ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت، معدن و تجارت کشور اعلام نموده  تسهیلات مورد نیاز استان جهت رونق تولید و تعیین تکلیف واحد های مشکل دار استان را 443 میلیارد تومان اعلام کرد. تعداد طرح های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی 274 طرح بوده و از 1409 واحد استان 1042 واحد فعال و 366 واحد غیر فعال می باشند. 297 واحد با ظرفیت کمتر از 50 درصد و 402 واحد با ظرفیت 50 تا 70 درصد و 344 واحد با ظرفیت بالای 70 درصد فعالیت دارند. 136 پرونده در کمیته بررسی وجود دارد. 50 پرونده در کمیته بررسی تصویب شده و 74 پرونده به کارگروه استانی ارجاع شده است و جمعاً 276 طرح به بانک ها معرفی شده اند که ارزش طرح ها 252 میلیارد تومان می باشد و 7 پرونده عقد قرار داد شده است.

یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک ضمن تشکر از استاندار زنجان و اعضای ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به لحاظ همکاری های صورت گرفته برای رفع مسائل و مشکلات واحد های تولیدی به پیام نوروزی مقام معظم رهبری در عید سال جاری اشاره کرد که صنایع کوچک و متوسط می تواند مشکل رکود و بیکاری را حل نمایند. وی 50 درصد واحد های صنعتی استان را مستقر در شهرک های صنعتی و نواحی صنعتی اعلام نموده و تعداد واحد های کوچک و متوسط استان را بیش از واحد های بزرگ اعلام کرده که دلیل بر اهمیت واحد های کوچک و متوسط بوده و لذا حسب تاکیدات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید می بایستی از واحد های یاد شده حمایت شود و با اندکی حمایت می توان واحد های غیر فعال کوچک و متوسط را در سریع ترین زمان به بهره برداری رساند.

 

۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید