اخبار

ایجاد زمینه اشتغال با ارائه تسهیلات در مناطق روستایی استان زنجان

ایجاد زمینه اشتغال با ارائه تسهیلات در مناطق روستایی استان زنجان
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان زنجان از عملی شدن شعار یک روستا یک محصول در استان خبر داد و گفت: در راستای ایجاد زمینه‌های اشتغال تهسیلات لازم در مناطق روستایی ارائه می‌شود.

 

ناصر وفایی با بیان اجرای برنامه‌های متنوع در راستای تحقق مهاجرت معکوس از روستاها اظهار کرد: با ایجاد شرایط و امکانات مناسب و نیز فراهم کردن زمینه اشتغال برای جذب افراد به روستاها اقدام می‌شود.

وی با اشاره به عملی شدن شعار یک روستا و یک محصول در استان زنجان عنوان کرد: با تحقیق در این زمینه فعالیت‌های لازم برای شناسایی محصولات در هر یک از روستاها انجام می‌گیرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان زنجان به همکاری و مشارکت فنی‌ و حرفه‌ای استان زنجان در راستای برگزاری دوره‌های آموزشی برای ایجاد مشاغل و حرفه‌های مختلف در سطح روستاها اشاره کرد و افزود: توانمندسازی و ساماندهی مشاغل در روستاها از جمله اهداف در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌ها به شمار می‌رود.

وی با اشاره به فعالیت صندوق کارآفرینی امید در حوزه اشتغال و ازدواج بیان کرد: در راستای ایجاد شرایط اشتغال با اختصاص 450 میلیارد ریال اعتبار، 2 هزار و 244 فقره تسهیلات پرداخت شده است.

وفایی رتبه استان زنجان در بحث خدمات و اشتغال را 11 درصد زیر میانگین کشوری اعلام کرد و افزود: سرانه درآمد در بحث اشتغال در استان زنجان بسیار پایین‌تر از خدمات است.

وی با بیان اینکه اغلب تسهیلات ارائه شده برای ایجاد اشتغال، وام‌گیرندگان فارغ‌التحصیل بیکار بوده‌اند، ابراز کرد: این افراد 32 درصد از آمار اشتغال‌زایی در استان زنجان را برای دریافت تسهیلات شامل می‌شوند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان زنجان با بیان پرداخت 923 فقره تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال در استان زنجان عنوان کرد: در سال گذشته با پرداخت تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید استان زنجان برای یک هزار و 476 نفر شغل ایجاد شد.

وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید عمدتا متولی ایجاد اشتغال خرد در سطح کشور است، ادامه داد: استان زنجان نیز در راستای ایجاد اشتغال با توجه ویژه به راه‌اندازی واحدهای تعاونی در سطح استان در این عرصه فعالیت می‌کند.

 

۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید