اخبار

بیش از 200 شغل در حوزه خدمات احصا شده است

بیش از 200 شغل در حوزه خدمات احصا شده است
سرپرست مدیریت اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در جلسه کارگروه ساماندهی نیروی کار با اشاره به پایین یودن میانگین اشتغال استان زنجان در بخش خدمات نسبت به میانگین کشوری گفت: بیش از 200 شغل در حوزه خدمات احصا شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی در جلسه کارگروه ساماندهی نیروی کار با اشاره به اینکه مشاغل در سه بخش خدمات، صنعت و کشاورزی در استان زنجان ایجاد شده است، تصریح کرد: به منظور توسعه مشاغل موجود در استان اقدامات مربوطه صورت گرفته و مشاغل جدید احصا شده است.

وی با بیان اینکه در نخستین گام نسبت به توسعه مشاغل خدماتی اقدام شده است، اضافه کرد: مشاغل خدماتی دارای سرانه پایینی برای ایجاد و فعالیت است، از همین رو نسبت به ایجاد آنها اقدام می‌شود.

یوسفی با اشاره به اینکه به منظور توسعه مشاغل مذکور نسبت به هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه اقدام شده است، تصریح کرد: در این زمینه مشاغل خدماتی در سه بخش بررسی شدند.

وی با اشاره به برخی از مشاغل خدماتی غیرفعال در استان خاطرنشان کرد: برخی از مشاغل در استان شناسنامه‌دار نیستند، بعضی از مشاغل کلاً ایجاد نشده‌اند و ضرورت دارد که ایجاد شوند و برخی نیز قبلاً استفاده می‌شدند و هم‌اکنون استفاده نمی‌شوند.

سرپرست مدیریت اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه کارگروه تشکیل شده نسبت به احصای مشاغل مربوطه اقدام کرده است، افزود: با تشکیل این کمیته 120 شغل جدید در حوزه خدمات احصا شده است.

وی با اشاره به اینکه به منظور عملیاتی کردن مشاغل مربوطه نسبت به ایجاد استانداردهای آموزشی اقدام خواهد شد، اضافه کرد: در صورتی که مشاغل نیاز به حمایت مالی داشته باشند، حمایتهای مربوطه انجام می‌شود.

یوسفی با بیان اینکه با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط زیرساخت‌های مربوط به ایجاد مشاغل احصا شده ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: با این اقدام در تلاش برای حل معضل بیکاری در استان و استفاده بهتر از ظرفیت‌های موجود هستیم.

وی با پیش‌بینی احصای 200 شغل در بخش خدمات خاطرنشان کرد: مشاغل احصا شده مشاغلی هستند که نیاز است در استان ایجاد شود.

سرپرست مدیریت اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اداره‌کل تعاون به دنبال توسعه اشتغال در بخش صنعت و کشاورزی است، گفت: در آینده در این زمینه نیز اقدامات مربوطه در بخش احصای مشاغل انجام خواهد شد.

 

۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید