اخبار

ضرورت سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی برای کمک به اشتغال پایدار

ضرورت سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی برای کمک به اشتغال پایدار
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مهمترین مشکل گریبانگیر کشور درزمان حاضر مسئله بیکاری است که برای رفع بخشی از این معضل، سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی ضروری است.

 

حجت الاسلام ابوالقاسم دولابی افزود: زنجان استان مستعد برای ایجاد اشتغال پایدار است و فعالیت هایی که در این خصوص در بخش کشاورزی می توان انجام داد، متنوع و چشمگیر است.
وی با بیان اینکه دولت باید از ظرفیت های اقتصادی این استان به نحو مقتضی استفاده کند، اظهار کرد: کسانی هستند که با حمایت های اندک دولت می توانند برای خود و دیگران شغل ایجاد کنند و مسئولان باید برای ارائه تسهیلات لازم به این افراد بستر لازم را فراهم کنند.
نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری به اهمیت حمایت از تولید کنندگان داخلی اشاره و تاکید کرد: از شاخص های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، حمایت از تولید داخل است که در این راستا نباید کالاهایی که در داخل تولید می شوند از خارج وارد کشور شوند.
وی در رابطه با لزوم جلوگیری از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند، اظهار کرد: اگر دولت در عمل مانع واردات این نوع کالاها نشود، لطمه جبران ناپذیری به بدنه تولید در کشور وارد می شود، اگر روند واردات این کالاها متوقف نشود تولید داخل متوقف خواهد شد.
حجت الاسلام دولابی به موضوع مهارت آموزی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: یکی از راه های مناسب برای توسعه و اشتغال در استان استفاده از ظرفیت این آموزشگاه ها است، چرا که برخی از جوانان به دلیل نداشتن حرفه خاصی بیکار هستند، بنابراین مسئولان باید نگاه ویژه ای به این حوزه داشته باشند.
وی با تبیین تبعات بیکاری در جامعه گفت: اگر دولت همت و عزم جدی برای برطرف کردن مشکلات بیکاری نکند، باید منتظر افزایش آمار طلاق، جرم، جنایت، بزهکاری، ناهنجاری و بسیاری از مسائل اجتماعی دیگر بود، در حالی که با رفع مشکل بیکاری علاوه بر جلوگیری از بسیاری از این معضلات، نشاط اجتماعی افزایش می یابد.

 

۶ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید