اخبار

لزوم مهارت‌آموزی برای ایجاد زمینه اشتغال در زنجان

لزوم مهارت‌آموزی برای ایجاد زمینه اشتغال در زنجان
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان به اهمیت مهارت‌آموزی به افراد و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و گفت: 80 درصد از افراد بیکار، فاقد مهارت هستند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  آیت‌الله علی خاتمی اظهار کرد: در راستای ایجاد زمینه‌های اشتغال آموزش مهارت به اقشار مختلف جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار بیکاری 80 درصد از افراد بیکار در جامعه فاقد مهارت هستند، گفت: با آموزش مهارت‌های مختلف به افراد فارغ‌التحصیل می‌توان در راستای ایجاد اشتغال گام‌های مؤثری برداشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه در گذشته همه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دنبال پیدا کردن شغلی دولتی بودند، گفت: در گذشته این افراد به دنبال مهارت‌آموزی نبودند.

وی با بیان اینکه در ارتباط با کار و اشتغال، مهارت‌آموزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: در ارتباط با کار و اشتغال باید زمینه‌های مهارت آموزشی برای افراد ایجاد شود.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به لزوم تجهیز به سیستم‌ها و شیوه‌های نوین مهارت آموزشی در راستای ایجاد اشتغال برای افراد جامعه عنوان کرد: در دنیا دانشجویی که وارد دانشگاه می‌شود می‌داند که دولت در دادن شغل برای او هیچ وظیفه‌ای ندارد.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آغاز به فعالیت دانشگاه علمی و کاربردی در عرصه آموزش مهارت به دانشجویان و ایجاد زمینه اشتغال بسیار مؤثر بوده است، ابراز کرد: باید این دانشگاه در سال 57 راه‌اندازی می‌شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به وجود تعداد بسیاری افراد بیکار فارغ‌التحصیل دانشگاهی در استان زنجان ابراز کرد: این افراد برای ورود به بازار کار فاقد مهارت بوده و فنی و حرفه‌ای فرصت مناسبی برای مهارت‌آموزی افراد ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای در راستای افزایش جذب افراد به حضور در دوره‌های آموزشی این مرکز به امر تبلیغ اهمیت بیشتری قائل شوند، گفت: با معرفی افرادی که با حضور در دوره‌های فنی و حرفه‌ای صاحب شغل شده‌اند می‌توان در این راستا اقدام کرد.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: باید با تشویق جوانان برای آموزش مهارت در راستای ایجاد زمینه‌های اشتغال اقداماتی در استان زنجان انجام گیرد.

 

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید