اخبار

تاسیس شرکت‌های تعاونی تامین مواد اولیه در استان

تاسیس شرکت‌های تعاونی تامین مواد اولیه در استان
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: به منظور احصای مشکلات صاحبان صنایع استان از تامین مواد اولیه تا بازار و برطرف کردن این مسئله، شرکت‌های تعاونی تامین مواد اولیه در استان زنجان تاسیس می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، افشین جعفری گفت: صنایع کوچک به کارگاه‌های دارای زیر 50 نیروی کار اطلاق می‌شود و رونق دادن به کسب و کار صنایع کوچک و متوسط با هدف حفظ تولید و اشتغال و در نتیجه توسعه و آبادانی مناطق محروم در حال توسعه می‌شود و استفاده از دانش نوین و تکنولوژی‌های به روز جهانی در صنایع کوچک سبب جذب مشتری در بازارهای داخلی و حتی جهانی می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: ایجاد مرکز خدمات فناوری و کسب و کار از جمله مواردی است که در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی قرار گرفته است و این مهم با هدف حمایت از بخش تولید در واحدهای صنعتی کوچک انجام می‌گیرد.

 

وی با اشاره به احصا مشکلات صاحبان صنایع هدف استان از ابتدای تامین مواد اولیه تا ورود به بازار، تصریح کرد: به منظور برطرف کردن این مسئله برنامه‌ریزی لازم انجام شده تا نسبت به تاسیس شرکت‌های تعاونی تامین مواد اولیه در استان زنجان اقدامات لازم صورت پذیرد. افزایش قدرت چانه‌زنی، کاهش هزینه حمل و انبارداری، اشتغالزایی و تولید محصول توجیه‌پذیر را از جمله مزایای تاسیس شرکت‌های تعاونی تامین مواد اولیه است.

 

معاون صنایع کوچک با بیان اینکه در صورت موفقیت به تدریج صنایع بزرگ را نیز وارد این موضوع می‌کنیم، ایجاد شرکت‌های مدیریت صادراتی را گامی موثر در راستای رونق و آبادانی مناطق دانست و یادآور شد: متاسفانه فعالان اقتصادی استان زنجان از نبود شرکت‌های مدیریت صادراتی دارای مجوز رنج می‌برند که شرکت شهرک‌های صنعتی در تلاش است با همکاری مسئولان ذیربط نسبت به تاسیس این شرکت‌ها اقدام کند.

 

جعفری گفت: توجه به برندسازی در محصول تولیدی در بازار هدف مهم بوده و توجه به این موضوع را از اصول بازاریابی است زیرا بازاریابی می‌تواند سبب افزایش بازارهای فروش ان هم به صورت تخصصی می‌شود.

 

۲۱ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید