اخبار

انجام خودنظارتی از سوی تعاونی‎‌ها منجر به فعالیت بهتر می‌شود

انجام خودنظارتی از سوی تعاونی‎‌ها منجر به فعالیت بهتر می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان بیش از 85 درصد از وظایف خود را در حوزه تعاون عملیاتی کرده است، بر انجام خودنظارتی از سوی تعاونی‎‌ها تاکید کرد.

 

 

 

به گزارش  روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان  زنجان، احمد غریوی شنبه شب در جلسه با اعضای اتاق تعاون  و تعدادی از تعاونگران استان زنجان گزارشی از فعالیت‌های بخش تعاون در استان زنجان ارائه کرد و اظهار داشت: سفرهای متعددی توسط معاون وزیر تعاون به استان زنجان انجام شده که نشان از اهمیت این بخش است.

وی با اشاره به تدوین سند توسعه بخش تعاون افزود: این سند تدوین شده اما بلااستفاده مانده است که برای اجرایی و عملیاتی شدن آن باید، توجیه لازم انجام شده و دستگاه‌ها الزام و اجبار دستگاه‌ها برای استفاده از آن داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه اداره کل تعاون بیش از 85 درصد از وظایف خود را در حوزه تعاون عملیاتی کرده است، گفت: با این وجود برای اجرای برنامه‌های بیشتر و انجام نظارتها اقدامات مستمرتری باید انجام شود.

غریوی با تاکید بر انجام خود نظارتی از سوی تعاونیهای استان زنجان افزود: در ارکان تعاونی‌ها بخشی به عنوان نظارت است که با این وضعیت تعاونی‌ها باید توجه بیشتری به خود نظارتی داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه برای دولت اختصاص اعتبار به تعاونی‌ها ممکن نیست، گفت: تعاونی‌ها باید با اقدامات لازم نسبت به بهبود اقتصاد خود کمک کنند.

در ادامه نیز رئیس اتاق تعاون قیدار با اشاره به اینکه در شهرستان قیدار یک هزار و 200 تعاونی فعال است که بیشتر آنها در زمینه کشاورزی فعالیت دارند، گفت: به علت عدم حمایت مالی اینها دچار رکود مالی شده‌اند.

رستمی با بیان اینکه اگر برنامه‌ای برای اتاق تعاون باشد، نیازمند مساعدت معاونت امور تعاون برای فعالیت بهتر است، گفت: رشد اقتصادی مردم و کشاورزی و محصولات در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد.

 

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید