اخبار

لزوم فعالیت تعاونی‌های مسکن در چارچوب قانون

لزوم فعالیت تعاونی‌های مسکن در چارچوب قانون
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت مطلوب شرکت تعاونی شهرک گلشهر کاظمیه زنجان گفت: نکته‌ای که باید در این بخش به آن توجه داشت، لزوم توجه به قانون و رعایت سلامت کاری است.

 

 

 

به گزارش  روابط عمومی اداره کل  تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان، سیدحمید کلانتری در جلسه با اعضای شرکت تعاونی مسکن گلشهر زنجان با اشاره به فعالیت مطلوب این شرکت تعاونی اظهار کرد: فعالیت شرکت تعاونی گلشهر و در نتیجه آن فراهم شدن زمینه‌ای برای مسکن‌دار شدن خانواده‌ها اقدام مطلوبی است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت این شرکت موجب ارزان شدن قیمت مسکن شده است، اضافه کرد: اما نکته‌ای که باید در این زمینه به آن توجه داشت، لزوم توجه به قانون و رعایت سلامت کاری است.

وی ادامه داد: در عین عملکرد مطلوب، ما نباید کاری انجام دهیم که مرز قانون را خدشه‌دار کند، چرا که فعالیت در این بخش نیز همچون قوانین راهنمایی و رانندگی است، که نباید برای سریع انجام شدن کار، قانون را زیر پا گذاشت.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فعالیت موثر شبکه‌های تعاونی می‌تواند بهره‌وری خوبی به دنبال داشته‌ باشد، گفت: در عین حال برای فعالیت تعاونی‌ها ضوابطی تعیین شده که باید مورد توجه قرار گیرد.

کلانتری به سرانجام رسیدن کارها در بازه زمانی پنج سال و داشتن اعضای حداکثری 200 نفر را از جمله ضوابط تعیین شده برای تعاونی‌های مسکن اعلام کرد و گفت: اگر تعداد اعضا بیشتر از میزان اعلام شده باشد، دچار مشکل خواهد شد.

وی داشتن تجربه و علم مورد نیاز برای فعالیت در زمینه مسکن‌سازی را از جمله شرایط فعالان این تعاونی‌ها اعلام کرد و گفت: اینکه شرکتی در یک زمین غیرمسکونی، مسکن ساخته و زمینه مسکن‌دار شدن افراد را فراهم کرده قابل تقدیر است، پس باید در راستای این فعالیت‌ها ملاحظات رعایت شده و اگر نواقصی وجود دارد، اصلاح شود تا امور بهتر از قبل انجام شود.

 

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید