اخبار

18 درصد تعاونی های زنجان در بخش خدمات فعالیت دارند

18 درصد تعاونی های زنجان در بخش خدمات فعالیت دارند
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در زمان حاضر 335 تعاونی در سطح این استان در بخش خدمات فعالیت دارند که این میزان 18 درصد تعاونی های فعال را شامل می شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی به سهم اندک بخش خدمات در اشتغال استان اشاره کرد و افزود: سهم این بخش از میزان اشتغال در زنجان،36.5 درصد است که این میزان، 12 درصد پایین تر از میانگین کشوری محسوب می شود.
وی به ظرفیت بخش تعاون در ایجاد و رشد مشاغل مرتبط با حوزه خدمات اشاره و خاطرنشان کرد: کمیته ای به این منظور در اداره کل تعاون، کار رفاه اجتماعی استان برای شناسنامه دار کردن برخی مشاغل خدماتی سنتی، شناسایی و معرفی مشاغل جدید خدماتی و تسهیل در روند صدور مجوز برای فعالیت در این بخش ها تشکیل شده است.
دنیایی با بیان اینکه نزدیک نیمی از سه هزار و 925 تعاونی ثبت شده در این استان، فعال هستند، اظهار کرد: ارتقای کیفی و فعال کردن تعاونی های نیمه فعال و غیر فعال از برنامه های عمده اداره کل تعاون، کار رفاه اجتماعی استان در سال جاری است.
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه زمینه فعالیت بیش از 42 درصد تعاونی های این استان، کشاورزی است، گفت: 759 تعاونی های فعال کشاورزی، بیشترین سهم را از این بخش در زنجان به خود اختصاص داده اند.
دینایی تصریح کرد: به رغم تمامی ظرفیت های بالقوه بخش تعاون برای اشتغالزایی، هنوز بخش تعاون نتوانسته است به اهداف تعیین شده در کسب سهم 25 درصدی در اقتصاد کشور دست پیدا کند.

 

۳۱ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید