اخبار

۱۵ نفر از اتباع خارجی مقیم زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند

۱۵ نفر از اتباع خارجی مقیم زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند
مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان گفت: استان زنجان زیاد مهاجر پذیر نیست و بر اساس آمار اعلام شده اتباع خارجی تحت پوشش بیمه سلامت استان زنجان ۱۵ نفر هستند.

مجید صادقی  از برخورداری اتباع خارجی مقیم ایران از طرح بیمه سلامت خبر داد و افزود: با هماهنگی کمیته عالی اتباع خارجی مقیم ایران، این افراد می‌توانند در قالب سه گروه نیازهای خدمات درمانی خود را برطرف و از بیمه استفاده کنند.

وی اظهار کرد: استان زنجان زیاد مهاجر پذیر نیست و بر اساس آمار اعلام شده اتباع خارجی تحت پوشش بیمه سلامت استان زنجان تنها ۱۵ نفر هستند.

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان گفت: براساس آخرین آمار به دست آمده ۹۵ درصد از افرادی که در استان زنجان از دفترچه بیمه همگانی سلامت استفاده می کنند از اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند.

صادقی تاکید کرد: بیمه سلامت اتباع خارجی در سه بسته آسیب پذیر ، غیر آسیب پذیر و بیمار خاص ارائه می شود و برای دو گروه آسیب‌پذیر و غیر آسیب‌پذیر جامعه کارت بیمه صادر و با این کارت خدمات بستری آن‌ها انجام می‌شود که شامل خدمات سرپایی نیست و  گروه آسیب‌پذیر ماهانه ۲۴ هزار و ۳۰۰ حق بیمه پرداخت و گروه غیر آسیب‌پذیر سالانه ۱۶۲ هزار تومان حق بیمه پرداخت می‌کنند و بیماران خاص هم بیماران هموفیلی، سرطان، دیالیزی، کلیه، ام اس هستند.

وی افزود: خوشبختانه با استقرار دولت تدبیرو امید تحولات خوبی در حوزه درمان ایجاد شده و این امر باعث رضایتمندی مردم شده است و اجرای طرح بیمه سلامت باعث کاهش نگرانی مردم شده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان همچنین از فعالیت ۲۵ دفتر پیشخوان دولت در کل استان زنجان خبر داد و افزود: در حال حاضر نیز ثبت نام متقاضیان بیمه سلامت همزمان با سراسر کشور در زنجان ادامه دارد و مشکلی برای ثبت نام وجود ندارد.

۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید