اخبار

اورژانس اجتماعی کودکان معلول را نگهداری می‌کند

اورژانس اجتماعی کودکان معلول را نگهداری می‌کند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طرح غربالگری ژنتیک در ۵ استان در حال اجراست، گفت: بنا داریم که برای جلوگیری از تولد بچه‌های معلول آزمایش ژنتیک اجباری شود.
 
 دکتر علی ربیعی  اظهار داشت: در سال 86 فرزندم در یک حادثه رانندگی تصادف کرد و بعد از تحمل مدتی کما درگذشت.
وی افزود: آن موقع سعی کردم حق السهم فرزندم را در کار خیر صرف کنم و فکر می‌کردم که اینجا مکان مناسبی برای این کار است و چند سالی است که در این زمینه تعلل کرده‌ام.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از همان سال جزو خیرین این آسایشگاه خیریه شدم، گفت: از سال 88 با دوستان این مرکز آشنا شدم .
دکتر ربیعی بیان کرد: در آن سال در دانشگاه تدریس می‌کردم و وزیر نبودم و‌ نمی‌دانستم که قرار است روزی وزیر شوم.
وی با بیان اینکه بعد از افتتاح این بخش حال خوبی به من دست داده است، اظهار داشت: این کودکان مانند فرزندان ما هستند و می خواهم به خانواده‌ها توصیه کنم که فرزندان معلول را رها نکنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بارها درخواست کردیم که در صورت بروز چنین مسئله‌ای با مراکز ما تماس بگیرند و بچه را تحویل اورژانس اجتماعی بدهند.
دکتر ربیعی با ابراز تأسف گفت: بچه‌ای  معلول در خیابان رها شده بود و موش لب بچه را خورده بود و کار زیادی در مورد آن بچه باید انجام شود.
وی افزود: اگر خانواده ناتوان تشخیص داده شوند بچه به مراکزی مشابه کهریزک انتقال پیدا می‌کند و نگهداری می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برای پیشگیری از این معلولیت‌ها طرح غربالگری ژنتیک آغاز شده است، افزود: این کار در 5 استان به صورت پایلوت شروع شده است که کاری انسانی و اخلاقی است.
وی افزود: سعی می‌کنیم که برای جلوگیری از تولد بچه‌های معلول آزمایش ژنتیک اجباری شود
۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید