اخبار

آموزشهای ۱۸ ماهه مشترک ایران و آلمان در زنجان عملیاتی می‌شود

آموزشهای ۱۸ ماهه مشترک ایران و آلمان در زنجان عملیاتی می‌شود
سرپرست اداره کل فنی‌وحرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه آموزشهای ۱۸ ماهه مشترک ایران و آلمان در ابتدا در سه رشته اجرا می‌شود، گفت: در ۶ ماه آینده طراحی و تجهیز کارگاهها برای اجرای طرح مذکور عملیاتی می‌شود.

محمدرضا انصاری  با اشاره به اینکه از جمله وظایف قانونی و اصلی فنی‌وحرفه‌ای تعلیم و تربیت نیروی ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز بازار کار است، اظهار داشت: این امر در ارائه آموزش و ارتقا مهارت شغلی شاغلان بنگاههای اقتصادی لحاظ می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تعریف فرایند مناسب برای ارائه آموزشهای مورد نیاز بازار کار استان و آموزش نیروی کار در فنی‌وحرفه‌ای عملیاتی می‌شود، ابراز کرد: نیازسنجی آموزشهای ارائه شده در فنی‌وحرفه‌ای یکی از بحثهای مهمی است که نیاز به همکاری و تعامل ذی‌نفعان این آموزشها دارد.

سرپرست اداره کل فنی‌وحرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه جلب حداکثری مشارکت ذی‌نفعان راه‌حل برون رفت از وضعیت موجود است، تصریح کرد: باید از علم تولید ثروت کنیم.

وی با اشاره به اینکه بدون نیاز‌سنجی بازار کار آموزشها سمت و سوی دیگری به خود می‌گیرد، بیان کرد: استفاده از متدهای موفق در سطح دنیا آموزشهای مهارتی را ارتقا می‌دهد.

انصاری به اجرای طرح موفق آموزش نیروی ماهر ایران و آلمان در قالب طرح 18 ماهه اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه این طرح موفق تاکنون در زنجان اجرایی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه در راستای اجرای طرح 18 ماهه ایران و آلمان منابع مالی مورد نیاز باید جذب شود، ابراز کرد: این طرح در ابتدا برای رشته‌های مورد نیازی که در استان ظرفیتهای لازم دارد، اجرایی می‌شود.

سرپرست اداره کل فنی‌وحرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه در طرح مذکور استاندارد آموزشی 18 هزار ساعت تعیین شده است، خاطرنشان کرد: مطالعات و جلسات لازم در این زمینه انجام و کارگاههایی که در مسیر این طرح باشند شناسایی شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح 18 ماهه ابتدا در سه رشته مورد نیاز از جمله برق و الکترونیک، جوشکاری و مکانیک صنایع در زنجان اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: در 6 ماه آینده برنامه طراحی و تجهیز کارگاهها در این حوزه عملیاتی می‌شود.

انصاری به راه‌اندازی مرکز تخصصی آی‌تی در زنجان اشاره کرد و افزود: با وجود ظرفیتهای مناسب ارائه آموزشهای مهارتی و تخصصی در این مرکز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مطالعات لازم در این حوزه در حال انجام است، بیان کرد: تجهیز و تجمیع کارگاهها فرصتهای شغلی خوبی را در استان ایجاد می‌کند.

سرپرست اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه نقشه راه توسعه سرمایه‌گذاری در استان تدوین شده است، خاطرنشان کرد: باید جاذبه‌های لازم در بخش‌های زیربنایی، زیرساختی و منابع انسانی باید ایجاد شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید