اخبار

از ابتدای سال جاری 107تعاونی در زنجان تشکیل شد

از ابتدای سال جاری 107تعاونی در زنجان تشکیل شد
مدیر‌کل تعاون استان زنجان گفت: از ابتدای سال‌ جاری 107تعاونی درگرایش های مختلف در استان زنجان تشکیل شده است.

موسی متوسلین  در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار داشت: یکی از اقدامات اساسی این اداره کل تشکیل و نظارت بر عملکرد تعاونی‌های مختلف در استان است.
وی با بیان اینکه بیشتر تعاونی‌های تشکیل یافته استان در حوزه‌های متعددی فعالیت می‌کنند، افزود: تعاونی‌های مذکور در زمینه مسکن، مصرف و اعتباری مشغول به فعالیت هستند.
مدیر‌کل تعاون استان زنجان مجموع اعضای تعاونی‌ها با احتساب اعضای سهام عدالت را 800 هزار نفر اعلام کرد و اذعان داشت: در مجموع بیش از 80 درصد جمعیت استان عضو شرکت‌های تعاونی هستند.
وی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها نیاز به حمایت‌های بیشتری دارند، ابراز داشت: تعاونی‌ها نقش بسزایی در توسعه اقتصادی کشور دارند.
متوسلین یکی از مشکلات تعاونی‌ها را مربوط به فرهنگ تعاون عنوان کرد و گفت: نهادینه شدن فرهنگ تعاون در میان اعضای تعاونی‌ها نقش بسزایی در شکوفایی و توسعه روز افزون آن دارد.
وی همچنین در ادامه یکی دیگر از مشکلات تعاونی‌ها را عدم تخصیص اعتبارات لازم اعلام کرد و بیان داشت: با راه‌اندازی بانک توسعه تعاون مشکل مالی تعاونی‌های استان برطرف شده است.
مدیر‌کل تعاون استان زنجان با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته با بانک توسعه تعاون 70 درصد تسهیلات به تعاونی‌ها اختصاص می‌یابد، خاطرنشان کرد: این اقدامات با هدف توسعه روزافزون تعاونی‌ها انجام می‌گیرد.
وی همچنین ادامه داد: هم اکنون 3 هزار تعاونی در بخش‌های مختلف اقتصادی در استان زنجان فعالیت می‌کنند.
 

۱۶ اَمرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید