اخبار

رسانه ها در انعکاس مزایای اقتصاد تعاون محور نقش حیاتی دارند

رسانه ها در انعکاس مزایای اقتصاد تعاون محور نقش حیاتی دارند
مدیرکل تعاون استان زنجان در بازدید از ایسنای زنجانبا بیان اینکه زمینه سازی فرهنگی از عهده این دستگاه خارج است، گفت: رسانه ها در انعکاس مزایای اقتصاد تعاون محور، نقش حیاتی دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، سید موسی متوسلین در بازدید از خبرگزاری ایسنای منطقه زنجان با گرامیداشت فرا رسیدن روز خبرنگار، به وظیفه خطیر اطلاع رسانی توسط رسانه ها اشاره کرد و افزود: مجموعه تعاون اگر به توفیقاتی دست یافته است، مرهون تعامل رسانه ها در راستای اطلاع رسانی صحیح و به موقع در این حوزه بوده است.

وی با تأکید بر اینکه علی رغم ظرفیت های مناسبی که در فعالیت های مشارکت جویانه وجود دارد، هنوز این ظرفیت ها در بخش تعاون تکمیل نشده است، تصریح کرد: مهم ترین مانعی که باعث عدم تحقق این ظرفیت ها گشته، کمبود فرهنگ فعالیت های مشارکتی به ویژه در حوزه اقتصادی است و این در حالی است که شاهد مشارکت خوب مردم در سایر حوزه ها هستیم.

متوسلین به تأکیدات اسلام در رابطه با حضور مردم در مشارکت های جمعی اشاره کرد و اظهار نمود: متأسفانه علی رغم تأکیداتی که در اسلام نیز به آن پرداخته شده است، شاهد فعالیت مردم در قالب گروههای انفرادی هستیم، در حالی که مشارکت های جمعی مغفول واقع شده است.

وی از مجموعه خبرگزاری ایسنا به عنوان یک نمونه بارز و موفق از مشارکت های جمعی یاد کرد و گفت: اگر قرار بود این خبرگزاری دست به فعالیت های انفرادی بزند، امروز شاهد موفقیت های آن و نیز جایگاه ویژه اش در حوزه رسانه های گروهی استان نبودیم.

مدیرکل تعاون استان زنجان با اعلام اینکه در سال 87 از مجموع اعتبارات بنگاههای زودبازده تنها 3/1 درصد به شرکت های تعاونی اختصاص داشت، افزود: این میزان امسال به 17 درصد رسیده است که افزایش 14 برابری را نشان می دهد. دلیل اصلی این میزان افزایش نیز به خاطر تأسیس بانک توسعه تعاون و همچنین تأسیس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون بوده است. 

۱۷ اَمرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید