اخبار

رسانه‌ها نقش مؤثری در نهادینه کردن فرهنگ تعاون دارند

مدیر‌کل تعاون استان زنجان گفت: رسانه‌ها نقش مؤثری در نهادینه کردن فرهنگ تعاون در جامعه به عهده دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، موسی متوسلین ظهر امروز به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار در بازدید از دفتر خبرگزاری فارس در زنجان اظهار داشت: رسانه‌ها می‌توانند با اطلاع‌رسانی مناسب خود در نهادینه کردن فرهنگ تعاون تاثیر‌گذار باشند.
وی با بیان اینکه یکی از موانع اصلی پیش روی تعاونی‌ها عدم توسعه فرهنگ تعاون در جامعه است، افزود: در این ارتباط و با اقدامات انجام گرفته برای توسعه و گسترش تعاونی‌ها، فرهنگ تعاون آنگونه که باید و شاید در جامعه نهادینه نشده است.
مدیر‌کل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه موفقیت‌های بخش تعاون در سال‌های اخیر مرهون فعالیت‌ها و اطلاع‌رسانی مناسب رسانه‌ها در جامعه است، اظهار داشت: در این ارتباط فرهنگ مشارکت و گرایش مردم به بخش تعاونی رشد چشمگیری داشته است.
وی با اشاره به اینکه نهادینه کردن فرهنگ تعاون در میان آحاد جامعه می‌تواند مشارکت آنها را در حوزه‌های تعاون بیش از گذشته فراهم کند، گفت: رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی مناسب خود می‌توانند زمینه حضور و مشارکت مردم را در مقیاس‌های کلان تعاون بیش از گذشته ایجاد کنند.
متوسلین با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند شناخت و آگاهی را در بخش تعاون به مردم ارائه دهند، بیان داشت: رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی به موقع خود می‌توانند حضور و مشارکت بیشتر تعاونی‌ها را در جامعه فراهم کنند.
وی در ادامه به اطلاع‌رسانی مناسب مطبوعات محلی استان در انعکاس فعالیت‌های بخش تعاون اشاره کرد و گفت: این موضوع نتایج خوبی در نهادینه کردن بخش تعاون در استان داشته است.
مدیر‌کل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه سهم بخش تعاون در برنامه پنجم توسعه برای تحقق اهداف و برنامه‌ها 25 درصد اعلام شده است، افزود: در این ارتباط حضور و مشارکت بیشتر رسانه‌ها برای تحقق برنامه‌های در نظر گرفته شده ضروری به نظر می‌رسد.
وی هچنین با تقدیر از اطلاع‌رسانی مناسب نمایندگی خبرگزاری فارس در زنجان، گفت: در این ارتباط خبرگزاری فارس در زنجان اطلاع‌رسانی خوبی از فعالیت‌ها و عملکرد اداره ‌کل تعاون استان داشته است.
در این دیدار سرپرست خبرگزاری فارس در استان زنجان نیز با اشاره به فعالیت‌های این رسانه در استان زنجان اظهار داشت: این رسانه در سال 87 بیش از 3 هزار خبر از استان منتشر کرده بود که این تعداد با 100 درصد افزایش در 88 به 6 هزار خبر رسیده است.
قنبر رسولی با اشاره به موفقیت‌های نمایندگی استان در سال‌جاری گفت: نمایندگی استان زنجان در میان نمایندگی‌های خبرگزاری فارس در کشور موفق به کسب رتبه دوم به لحاظ افزایش و کیفیت اخبار شده است.
وی به کسب رتبه نخست خبرگزاری فارس در میان رسانه‌های استان در زمینه انعکاس اخبار استانداری زنجان گفت: تلاش خبرنگاران، خبرگزاری فارس در استان انعکاس مطلوب اقدامات و خدمات دولت و مسئولان استان است.
 

۱۷ اَمرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید