اخبار

اعتماد به نسل جوان برای اداره کشور

اعتماد به نسل جوان برای اداره کشور
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان امروز فرزندان همان جوانان زمان جنگ هستند و باید به نسل جوان امروز نیز مانند زمان جنگ برای اداره کشور اعتماد شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، علی وقف چی در آیین تجلیل از تعاونی های برتر استان زنجان با اشاره به تسهیلات دارای سود بالای سیستم بانکی، افزود: با شرایط موجود کشور، وارد شدن در تولید شجاعت زیادی می خواهد.

وی با بیان اینکه در هیچ کشوری تسهیلات با سود 18 درصد به تولید کننده اعطا نمی شود، ادامه داد: این نحوه محاسبه سود، آفت بزرگی برای کشور است که زمینه ساز تورم نیز می شود.

وقف چی به ضرورت اصلاح نظام بانکی در کشور اشاره و اظهار کرد: اگر سیستم بانکی موجود در کشور قرار بود در زمینه حمایت از تولید داخلی جواب بدهد، امروز وضعیت در این حوزه تا این اندازه از شرایط مطلوب فاصله نداشت، ارائه تسهیلات با سود بالا، کمکی به رونق تولید داخلی نمی کند و لازم است با انجام اصلاحاتی در نظام بانکی کشور، زمینه مشارکت قدم به قدم موسسه های مالی و بانک ها با تولید کنندگان فراهم شود.

وی با بیان اینکه طرح 'مشارکت قدم به قدم موسسه های مالی و بانک ها با تولید کنندگان در سود و زیان' برای بررسی و مطالعات بیشتر به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ارائه شده است، گفت: لازمه مهیا شدن زمینه و مسیر مناسب برای تولید داخلی این است که بانک ها به جای تمرکز به بازگرداندن اصل پول و سود خود، در سود و زیان تولید کنندگان مشارکت کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروی انسانی عامل اصلی نجات دهنده کشورها و تحقق توسعه در آن ها است، اظهار کرد: متاسفانه در کشور در خصوص توجه اساسی به نیروی انسانی، غفلت شده است.

وقف چی به ضرورت تقویت فرهنگ همکاری در تعاونی ها اشاره کرد و افزود: شرط موفقیت تعاونی ها در گرو مدنظر قرار دادن نفع جمعی برای همه اعضا است.

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید