اخبار

تعاون بستری برای اشتغال زایی و تحقق رفاه اجتماعی است

تعاون بستری برای اشتغال زایی و تحقق رفاه اجتماعی است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تعاون به عنوان مردمی ترین بخش اقتصاد در کشور، بستری برای اشتغال زایی و تحقق رفاه اجتماعی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان گفت: پیشگیری از تمرکز ثروت، ایجاد و تامین شرایط کار برای همه، جلوگیری از کارفرمای مطلق شدن دولت، تامین وسایل کار و تولید برای متقاضیان و توسعه و تحکیم مشارکت مردم در اقتصاد از اهداف عمده بخش تعاون است.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر از چهار هزار تعاونی ثبت شده در استان زنجان، حدود نیمی از آن ها فعال هستند، افزود: برنامه هایی برای رصد وضعیت تعاونی های غیر فعال و شرایط فعال کردن آن ها در دستور کار ادراه کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان قرار دارد.

غریوی با بیان اینکه توسعه بازار و برندسازی از اصول راهبردی در جهت تقویت تعاونی ها است، تاکید کرد: تسهیلاتی برای تعاونی ها جهت شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی به منظور معرفی و عرضه محصولاتشان، به متقاضیان ارائه می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به تصویب قانون تشکیل تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی در سال 89 اشاره کرد و از تلاش این اداره برای راه اندازی این تعاونی ها در سطح شهرستان های استان خبر داد.

وی اظهار کرد: شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی به منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستان ها، هدایت منابع مردمی به بخش های تولیدی و بسترسازی برای ورود بخش های تعاونی به فعالیت های اقتصادی در راستای اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی تشکیل می شوند.

غریوی به نقش تعاون در تحقق سیاست های ابلاغی اصل 44 و نیز اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: بخش تعاون بستر مناسبی برای تجمیع سرمایه های کم و انجام فعالیت های بزرگ اقتصادی با بهره گیری از توان و تخصص افراد در حوزه های مختلف را فراهم می کند و از این حیث سازگاری زیادی با اصول اقتصاد مقاومتی دارد.

 

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید