اخبار

تشکیل تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی در استان زنجان

تشکیل تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی در استان زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به تصویب قانون تشکیل تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی در سال 89، از تلاش این اداره کل برای راه اندازی این تعاونی ها در سطح شهرستان های استان خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتاعی استان زنجان، احمد غریوی گفت:شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی به منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستان ها، هدایت منابع مردمی به بخش های تولیدی و بسترسازی برای ورود بخش های تعاونی به فعالیت های اقتصادی در راستای اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی تشکیل می شوند.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر از چهار هزار تعاونی ثبت شده در استان زنجان، حدود نیمی از آن ها فعال هستند، افزود: برنامه هایی برای رصد وضعیت تعاونی های غیر فعال و شرایط فعال کردن آن ها در دستور کار ادراه کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان قرار دارد، همچنین با بررسی‌های صورت گرفته، ۱۴شرکت تعاونی مسکن با اعلام انحلال، از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری شد.

غریوی با بیان اینکه توسعه بازار و برندسازی از اصول راهبردی در جهت تقویت تعاونی ها است، تاکید کرد: تسهیلاتی برای تعاونی ها جهت شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی به منظور معرفی و عرضه محصولاتشان، به متقاضیان ارائه می شود.

وی اظهار کرد: پیشگیری از تمرکز ثروت، ایجاد و تامین شرایط کار برای همه، جلوگیری از کارفرمای مطلق شدن دولت، تامین وسایل کار و تولید برای متقاضیان و توسعه و تحکیم مشارکت مردم در اقتصاد از اهداف عمده بخش تعاون است کهتعاون به عنوان مردمی ترین بخش اقتصاد در کشور، بستری برای اشتغال زایی و تحقق رفاه اجتماعی هستند.

غریوی به نقش تعاون در تحقق سیاست های ابلاغی اصل 44 و نیز اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: بخش تعاون بستر مناسبی برای تجمیع سرمایه های کم و انجام فعالیت های بزرگ اقتصادی با بهره گیری از توان و تخصص افراد در حوزه های مختلف را فراهم می کند و از این حیث سازگاری زیادی با اصول اقتصاد مقاومتی دارد.

 

 

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید