اخبار

شناسایی تعاونی‌هایی که با دریافت تسهیلات امکان ادامه فعالیت داشتند

شناسایی تعاونی‌هایی که با دریافت تسهیلات امکان ادامه فعالیت داشتند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان ازشناسایی تعاونی‌هایی که با دریافت تسهیلات امکان ادامه فعالیت داشتند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی در آخرین روز از هفته تعاون  اظهار کرد: تعاونی در لغت به معنای اجتماع مردمی برای رسیدن به یک هدف معین است و اولین تعاونی اقتصادی به شکل دموکراتیک ۱۵۰ سال پیش در انگلستان پایه‌گذاری شد.

 وی با بیان اینکه اولین قانون تعاونی در کشور در سال ۱۳۳۴ تصویب شد، تصریح کرد: قانون شرکت‌های تعاونی در کشور نیز در سال ۱۳۵۰ به تصویب رسید و در اصل ۴۴ قانون اساسی که اقتصاد را به سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم کرده است، جایگاه ویژه این بخش مشخص شد.

 غریوی با تاکید بر جایگاه فعالیت بخش تعاونی در تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: در شهریور سال ۱۳۷۰ قانون جدید بخش تعاون مصوب شد و با اصلاحاتی که در سال‌های بعدی بر روی آن اعمال شد، امروزه این بخش می‌تواند نقش مهمی در حوزه اقتصاد به‌ویژه تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کند.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی خاطرنشان کرد: دو سال گذشته هفت راهبرد که برای هر راهبرد هفت برنامه که در مجموع ۴۹ برنامه را شامل می‌شود برای توسعه بخش تعاون از سوی این وزارتخانه ابلاغ شد که در راستای تحقق این راهبردها، اقدامات خوبی در استان در دستور کار قرار دارد.

 وی افزود: ترویج فرهنگ تعاونی، توسعه مدیریت و توانمندسازی نیروهای انسانی، تقویت همکاری بین دستگاهی و افزایش تعاملات شبکه‌ای، تامین مشوق‌ها و منابع مالی و نیز تعمیق نظارت بر تعاونی‌ها، از جمله سرفصل این راهبردها است.

 

 

 

 

 

 

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۳:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید