اخبار

بهزیستی برای شناسایی و جمع‌آوری متکدیان هیچ وظیفه‌ای ندارد.

بهزیستی برای شناسایی و جمع‌آوری متکدیان هیچ وظیفه‌ای ندارد.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان تاکید کرد: بهزیستی برای شناسایی و جمع‌آوری متکدیان هیچ وظیفه‌ای ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، سلمان حسینی اظهار کرد: متاسفانه این روزها شاهد افزایش روزافزون متکدیان در سطح شهر هستیم و در این میان، عده‌ای توپ را به زمین بهزیستی می‌اندازند. در حالی که ماده دو آیین‌نامه ساماندهی متکدیان، شهرداری را متولی جمع‌آوری متکدیان عنوان کرده است.

 

ویادامه داد: بر این اساس شهرداری موظف است که در شهرهای بزرگ، نسبت به راه‌اندازی مجتمع‌های اردوگاهی اقدام و متکدیان را ساماندهی کند؛ در واقع، شناسایی، جمع‌آوری و تحویل افرادی که در سنین مختلف تکدی‌گری می‌کنند بر عهده شهرداری است.

 

حسینی افزود: همچنین بر اساس بند 6 آیین‌نامه ساماندهی متکدیان، سازمان بهزیستی موظف است که افراد بی‌سرپرست، ناتوان، معلول و سالمندان نیازمند را تحویل بگیرد و در اردوگاه نگهداری کند؛ به عبارتی اگر هر کدام از متکدیان جمع‌آوری‌شده شرایط مذکور را داشته باشند، به بهزیستی تحویل داده می‌شوند و بعد از طی کردن آزمایشات پزشکی، تحت پوشش حمایتی قرار می‌گیرند.

 

وی با تاکید بر این‌که طرح جمع‌آوری متکدیان، حمایت چندجانبه دستگاه‌های متولی از جمله شهرداری، فرمانداری، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی، بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی را می‌طلبد، تصریح کرد: قریب به اتفاق متکدیان از سادگی مردم سوء استفاده می‌کنند و در کنار گدایی، ناهنجاری‌های دیگری را برای فضای شهر رقم می‌زنند. از این‌رو بهترین اقدام از جانب شهروندان کمک نکردن به متکدیان است؛ چراکه مراکزی مثل موسسات خیریه، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) برای حمایت از نیازمندان واقعی فعالیت می‌کنند.

 

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۳:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید