اخبار

برگزاری جلسه توجیهی سرکارگران شمالی عضو تعاونی ساماندهی کارگران فصلی شهرستان طارم

برگزاری جلسه توجیهی سرکارگران شمالی عضو تعاونی ساماندهی کارگران فصلی شهرستان طارم
رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان طارم از برگزاری جلسه توجیهی سرکارگران شمالی عضو تعاونی ساماندهی کارگران فصلی شهرستان طارم با حضور رئیس پلیس پیشگیری، فرمانده پاسگاه انتظامی گیلوان، نماینده پلیس امنیت عمومی، کارشناس برنامه ریزی فرمانداری شهرستان طارم و تعداد 24 نفر از سرکارگران شمالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد حسن حسینی هدف از تشکیل جلسه را بیان توانمندی های بخش تعاون در ساماندهی کارگران فصلی که به صورت کاملا رها شده و بدون برنامه برای کار در مزارع و باغات کارگران وارد شهرستان طارم می شوند و بدون ثبت و ضبط شدن در محل خاصی در آمار کار و اشتغال شهرستان ثبت نمی شوند و به حساب نمی آیند.

وی تصریح کرد: این کارگران که با فرهنگ و قومیت و آداب و رسوم دیگر وارد شهرستان طارم می شوند، که در صورت ساماندهی در قالب تعاونی های ساماندهی کارگران فصلی مسائل و مشکلات کارگری حل شده یا حداقل اینکه افراد و کارگران مشکل دار شناسنامه دار می شوند.

 سروان محمدی رئیس پلیس پیشگیری طارم ضمن تشکر از اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان طارم به دلیل برگزاری این جلسه موثر  گفت: بعد از جلو گیری از به وجود آمدن سرقت ها و دزدی ها از مزارع و باغات کشاورزان که کارگران در حین کار برای ورود آنها در مزارع و باغات از محل ابزار و وسایل و حتی محصولات چیده شده آگاهی پیدا می کنند یا خود یا با همکاری عناصر دیگر اقدام به سرقت اموال و محصولات کشاورزان می کنند و با رویه کنونی بدون ساماندهی ما نمی توانیم فرد سارق را شناسایی و دستگیر نماییم ولی در صورت ثبت شدن کارگران و شناسنامه دار بودن آنها دیگر هویت کارگرانی که برای کشاورزان کار می کنند معلوم و مشخص است و به راحتی می توانیم شناسایی و دستگیر نماییم.

سروان محمدی از پلیس امنیت عمومی در ادامه به مضرات و ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی به وجود آمده توسط این کارگران را به شکل کنونی در شهرستان اشاره کرد و دسترسی نداشتن به آمار دقیق کسانی که به عنوان کارگر برای مفاسد اخلاقی وارد شهرستان می شوند و نیز طرف مقابل از کشاورزان مبادرت کننده به این کارها و مشکل شناسنامه دار نبودن این افراد را بزرگترین معظل از این نوع دانست که خود باعث گسترش انواع بیماری ها ، ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی در شهرستان شذه است.

سروان آذر فرمانده پاسگاه انتظامی گیلوان در خصوص تمهیدات قانونی لازم در صورت اتخاذ از طرف شورای اداری شهرستان آمادگی پاسگاه انتظامی گیلوان را برای بستن گلوگاه ورودی شهرستان به روی این کارگران اشاره نمود.

 وی اظهار کرد: در صورت ساماندهی کارگران در قالب شرکت تعاونی ساماندهی کارگران فصلی و داشتن دفتر کار، دفتر ثبت و نیز سایر موارد قانونی بسیاری از مشکلات شهرستان در این خصوص حل خواهد شد.

محمدی کمال نماینده فرمانداری در این جلسه شهرستان طارم را شهرستان با اقتصاد کشاورزی وابسته به کار کارگر با سیستم سنتی عنوان نمود و تصریح کرد: شهرستان طارم یک منطقه امن است و از این لحاظ در مراتب بالای امنیتی در سطح استان و حتی کشور قرار دارد که در صورت ادامه روند ورود کارگران بدون ساماندهی موجبات بهم زدن این امنیت را فراهم خواهد آورد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید