اخبار

راه‎اندازی بازارچه خود اشتغالی زنان در طارم و خدابنده

راه‎اندازی بازارچه خود اشتغالی زنان در طارم و خدابنده
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: بازارچه خود اشتغالی زنان شهری و روستایی در شهرستان‎های طارم و خدابنده راه‎اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، ماهرخ بلوری اظهار کرد: حمایت گروه‌ها و تشکل‌های ایجاد شده توسط زنان استان در شهر و روستا از طرح‌های دفتر امور بانوان و اقدامات دستگاه‌های دولتی موجب شد تا در فقدان بودجه و اعتبارات دولتی فعالیت‌های حوزه زنان بی کم و کاست ادامه پیدا کرده و به صورت نمائی توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه شور و نشاط از این باور و احساس آگاهی و توانمندی توانست انرژی گروه‌های اجتماعی را افزایش دهد، تصریح کرد: طرحها و پروژه‌هایی در راستای سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید در راستای ارتقاء نقش زن و خانواده در جامعه انجام شد که نشان میداد در صورت همگرائی میتوان به نتایج مشخصی دست یافت.

بلوری تبیین کرد: بازارها و آلاچیقهای فروش محصولات هم در سطح استان زنجان به صورت موردی و هم به صورت منظم تمرینهای مفیدی را در بالا بردن تجربه کارآفرینی در اختیار زنان و دختران قرار داده است.

وی با تأکید بر اینکه خانه سازمانهای مردم نهاد زنان در تثبیت مدنیت و بهبود شرایط جامعه مدنی نقش به سزایی ایفا می‌کند، ادامه داد: توسعه ورزش اعم از ورزش همگانی و ورزشهای تخصصی و ورزش قهرمانی آرزویی بود که به میزان زیادی به این برنامه در استان زنجان جامه عمل پوشانده شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان اضافه کرد: ظهور و بروز توسعه ورزش‌ها را میتوان در ورزش محلات، افزایش ساعت کار باشگاهها و سالنهای ورزشی و افزایش تعداد زنان ورزشکار دید که بارزترین آنها حضور زنان زنجانی در مسابقات جهانی المپیک به شمار میرود.

وی، راهاندازی بازارچه خود اشتغالی ویژه زنان را در شهرستانهای طارم و خدابنده از جمله برنامه‌های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان برشمرد.

 

۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید