اخبار

سخنرانی سرپرست هماهنگی واحد تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان سلطانیه، پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان

سخنرانی سرپرست هماهنگی واحد تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان سلطانیه، پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان
سرپرست هماهنگی واحد تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان سلطانیه، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان به مناسبت هفته تعاون گفت: رفع مشکل اشتغال از طریق تشکیل تعاونی نیازمند تقویت روحیه تعاون در مردم و حمایت جدی دولت می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان یعقوب بیگلر درآخرین روز از هفته تعاون، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان سلطانیه ضمن گرامیداشت هفته تعاون، با اشاره به موضوع تعاون دراسلام و تاریخچه آن در جهان و ایران و نیز اهمیت بخش تعاونی در اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی از سه بخش مهم اقتصادی درکشور، به بیان برخی از اهداف این بخش درقانون بخش تعاون کشور که براساس اصل 43 قانون اساسی تعیین گردیده است پرداخت.

وی با تاکید بر سیاستهای کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری دربخش تعاون، مبنی بر افزایش 25 درصدی سهم این بخش در اقتصاد کشور تا آخر برنامه پنج ساله پنجم ، تحقق این هدف را مستلزم تقویت روحیه تعاون و کارجمعی دربین آحاد مردم، بمنظور مشارکت در فعالیت های اقتصادی، درقالب تشکلهای تعاونی و همچنین حمایت جدی و همه جانبه دولت از این تشکلها، درجهت توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد و پایدار در کشور عنوان کرد.

بیگلر  با ذکر این مطلب که: رشد سریع جمعیت و سایر تحولات اجتماعی اقتصادی  پرشتاب در چند دهه گذشته از جمله: محدود شدن فرصتهای استخدامی از طریق دولت، فقدان ساختار مناسب در بخش خصوصی برای جذب دانش آموختگان دانشگاه ها و دیگر مشکلات، موجب بروز مساله بیکاری جوانان درجامعه ایران شده است. بخش تعاونی را مناسب ترین ساختار ها و سازمانهایی دانست که می تواند مشکل بیکاری جوانان را برطرف نمود.

سرپرست هماهنگی واحد تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان سلطانیه، درادامه با اشاره به اینکه: تشکیل تعاونی های مختلف، با درنظر گرفتن پتانسیل ها و توانمندیهای بالقوه هر منطقه،  می تواند عامل موثری در رشد و توسعه اقتصادی آن منطقه محسوب گردد. افزود: شهرستان سلطانیه، بعنوان قطب میراث فرهنگی استان و کشور ودارا بودن موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و داشتن پتانسیل های فراوان در بخش های کشاورزی و صنعت، از زمینه های مناسبی برای تشکیل تعاونی در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات ، بویژه خدمات گردشگری،برخوردار می باشد .

 

۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید