اخبار

برگزاری بیست و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان

برگزاری بیست و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بیست و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست استاندار و حضور اعضای کارگروه در محل شرکت ترانسفورماتور سازی کوشکن (تسکو) برگزار گردید.

 

 

در این جلسه فغفوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به اینکه هیات وزیران در تاریخ 19/2/94 به موجب تصویب نامه ای برای رسیدگی به مسائل و مشکلات واحد های تولیدی و ضمن تشکیل کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست استاندار را پیش بینی نمود و از زمان تشکیل کارگروه در استان 27 جلسه برگزار شده و تصمیمات موثری برای رفع مسائل و مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی استان اتخاذ شده است. وی با اشاره به فرایند طرح و بررسی مسائل این واحد ها، افزودند مسائل موردی و عمومی واحد های تولیدی و صنعتی استان در دبیرخانه کارگروه مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مطرح و پس از بررسی های مقدماتی و اخذ نظرات کارشناسی گروه کارشناسی در صحن کارگروه مطرح و در مقام رد یا تایید نظر گروه کارشناسی و با هدف رفع مسائل واحد ها اظهار نظر می نمایند.

تعداد جلسات کارشناسی 48 جلسه و مسائل 147 واحد در کارگروه مطرح و  297 مصوبه صادر و 129 مصوبه مربوط به بدهی مالیاتی، تامین اجتماعی و بانکی و 20 مورد مجوز سازمان محیط زیست، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی بوده و مابقی سایر موارد بوده و از تعداد 297 مصوبه 240 مورد اجرا و 57 مورد در دست اجرا می باشد.

درویش امیری استاندار زنجان با اشاره به اختیاراتی که از سوی دستگاه های ملی به تعداد 9 دستگاه به واحد های استانی تفویض شده است فرصت پیش آمده برای مدیران استانی را مقتنم شمرده و تاکید نمودند چنانچه این واحد های استانی بتوانند از اختیارات تفویض شده به نحو مطلوب استفاده نمایند موجب واگذاری اختیارات بیشتر به دستگاه های استانی از سوی دستگاه های ملی خواهد شد.

وی با تاکید به اینکه در عین حال که باید از تعطیلی واحد ها جلوگیری کرد و واحد ها را از حالت رکود خارج کرد واحد های تولیدی نباید از تامین تعهدات خود در مقابل دولت غفلت بورزند ولذا انتظار می رود این واحد ها پرداخت مطالبات دولت و دستگاه های خدمات رسانی را نیز مد نظر قرار دهند. واحد ها توجیه شوند چنانچه تعهدات خود را انجام ندهند بطور طبیعی این بدهی ها جمع شده و واحد های تولیدی را با مشکل جدی تر مواجه خواهد کرد.

در این جلسه مسائل موردی تعدادی از واحد های تولیدی دارای مجوز صنایع از صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی مطرح و تصمیمات لازم در این رابطه اتخاذ شد.

 

 

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید