اخبار

فرصتهای شغلی به محض ایجاد در اختیار دفاتر کاریابی استان زنجان قرار میگیرد .

فرصتهای شغلی به محض ایجاد در اختیار دفاتر کاریابی استان زنجان قرار میگیرد .
‌مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با انعقاد تفاهم نامه با سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان تمامی فرصتهای شغلی به محض ایجاد در اختیار دفاتر کاریابی استان زنجان قرار میگیرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی ، با اعلام این خبر گفت : شناسایی و بازار یابی فرصتهای شغلی از وظایف اصلی و ذاتی دفاتر کاریابی میباشد و این موضوع مسئولیتی است شرعی و اجتماعی ،‌چرا که وقتی فرد در یک کاریابی ثبت نام میکند امیدوار است از طریق پیگیری دفتر کاریابی به شغل برسد ولی گاهاً مشاهده میشود بعضی از دفاتر از وظیفه اصلی خود که همان بازاریابی است اندکی غافل هستند و فقط منتظرند از بنگاههای اقتصادی با آنها تماس بگیرند که این موضوع مورد قبول نمیباشد .

‌مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ،‌ افزود : عملکرد دفاتر کاریابی در جلسات مشترک با حضور روسا و کارشناسان اداره تابعه بحث و بررسی گردیده ولی قطعاً آنچه مسلم است لزوم فعالیت بیشتر دفاتر کاریابی و ارتباط موثر با بنگاههای تولیدی صنعتی کشاورزی خدماتی و .. میباشد .

یوسفی خاطر نشان کرد : خوشبختانه نرخ بیکاری استان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و این امر نشان از سیاستگذاریها و اقدامات مناسب میباشد . حال با در نظرگرفتن لزوم شناسایی و بازاریابی شغلی ، لزوم تداوم کاهش نرخ بیکاری و از سوی دیگر عملکرد دفاتر کاریابی ،‌بخش دولتی هم سیاستهای مناسبی اتخاذ کرده و از انجا که دفاتر کاریابی به عنوان بازوی اجرایی ادارات کل میباشند ، این اداره کل اقدام به شناسایی فرصتهای شغلی به محض ایجاد مینماید .

این مقام مسئول به تفاهم نامه با سازمان صنعت معدن و تجارت استان اشاره کرد و اهداف آن را اینگونه تشریح کرد :فرآیند کار بدین شرح است که تفاهم نامه ای با سازمان صنعت معدن و تجارت استان نهایی شده است که در صورت انعقاد این تفاهم نامه در آینده ای نزدیک ، شناسایی فرصتهای شغلی و تامین بموقع نیروی کار متخصص مورد نیاز صنایع استان از طریق دفاتر کاریابی غیردولتی استان و  تمهیدات لازم جهت آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص وفق نیازهای مختلف برآورده خواهد شد .لذا این امر برای سرمایه گذران نیز فرصتی است که در این استان به محض صدور مجوزهای اولیه  ، فرآیند تربیت نیروی کار متخصص کلید میخورد و در مرحله بهره برداری و آغاز به کار ،‌مدیر بنگاه اقتصادی خصوصی ، شاهد عرضه نیروی کار متخصص خواهد بود .

یوسفی در خاتمه افزود : مدیران کاریابی ،‌به لیست ارائه شده توسط سازمان صنعت معدن و تجارت مراجعه مینمایند و شرکتهای جدیدالتاسیس ، شرکتهای دارای طرح توسعه و یا شرکتهایی که برنامه تغییر ساختار تولید دارند را شناسایی و با مراجعه به مدیران این بنگاهها اقدام به بازاریابی نیروی کار مینمایند و این امر سیاستی در راستای تقویت صنعت استان ، تسهیل سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار ، و فراهم شدن بستر لازم در جهت افزایش جذب نیروهای بومی و کمک به اشتغال جوانان توانمند استان  میباشد .

 

۳ مهر ۱۳۹۵ ۱۴:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید