اخبار

تشکیل 31 تعاونی در روستاهای هدف استان زنجان

تشکیل 31 تعاونی در روستاهای هدف استان زنجان
مدیر‌کل تعاون استان زنجان گفت: یکی از اقدامات این اداره‌‌کل در سال‌جاری تشکیل تعاونی در 31 روستای هدف استان زنجان است.

موسی متوسلین در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار داشت: یکی از اقدامات در نظر گرفته شده ترویج فرهنگ تعاون در مناطق روستایی استان زنجان است.
وی با بیان اینکه در این ارتباط تفاهمنامه‌ای با دفترامور روستایی استانداری زنجان و صندوق مهر امام رضا (ع) برای تشکیل تعاونی در روستاهای مورد هدف منعقد شده است، افزود: این موضوع با جدیت بیشتری در سال جاری پیگیری می‌شود.
مدیر‌کل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه راه‌انداری تعاونی‌های متعدد در مناطق روستایی نتایج تاثیر‌گذاری به همراه دارد، اذعان داشت: تشکیل تعاونی در روستاها علاوه بر رشد اقتصادی در مهاجرت معکوس اهالی روستا نیز موثر است.
متوسلین با بیان اینکه برای هر کدام از تعاونی‌های ایجاد شده در مناطق روستایی اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال پرداخت می‌شود، ابراز داشت: در صورت نتایج موفقیت آمیز این طرح به تدریج در سایر روستاهای استان نیز اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه‌های این اداره‌کل در سال‌جاری توجه به بخش آموزش تعاونی‌های استان زنجان است، بیان داشت: ارائه آموزش‌های مختلف به اعضای تعاونی‌ها می‌تواند در ارتقا و سطح عملکرد بهینه مفید باشد.
مدیر‌کل تعاون استان زنجان در ادامه با بیان اینکه تعاونی‌های استان با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند، خاطر‌نشان کرد: تعامل و همکاری سازنده بین اعضا و مدیریت تعاونی می‌تواند به رفع موانع موجود منتهی شود.
وی با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت فعالیت تعاونی‌ها و نظارت برعملکرد آنها از دیگر برنامه‌های این اداره‌کل در سال‌جاری است، گفت: ایجاد تعامل بین تعاونی‌های زنجیره‌ای و توزیع آن از دیگر اهداف اداره‌کل تعاون استان زنجان است.
 

۲۰ اَمرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید