اخبار

ایجاد 3 هزار شغل برای مددجویان زنجانی

ایجاد 3 هزار شغل برای مددجویان زنجانی
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به ایجاد 3 هزار شغل برای مددجویان زنجانی گفت: بر اساس بند (ب) ماده 39 برنامه پنج ساله پنجم توسعه سالانه 10 درصد از جامعه هدف زیرپوشش نهادهای حمایتی از چرخه حمایتی خارج می‌شوند.

 

هدایت صفری اظهار کرد: در استان زنجان 22 هزار و 700 خانوار با جمعیت 43 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد است.

وی با بیان اینکه 44 درصد از مددجویان کمیته امداد در مناطق شهری ساکن هستند، اظهار کرد: 56 درصد از جمعیت زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان را روستاییان تشکیل می‌دهند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به حمایت کمیته امداد از 519 نفر بیمار خاص و یک‌هزار و 600 خانواده ایتام افزود: 35 مورد از این ایتام از نعمت داشتن پدر و مادر محروم هستند.

صفری همچنین از حمایت این نهاد از 13 هزار زن سرپرست خانوار و 7 هزار دختر در آستانه ازدواج خبر داد و گفت: تعداد دانش‌آموزان زیرپوشش این نهاد 3 هزار و 100 دانش‌آموز و تعداد دانشجویان نیز 600 نفر است.

وی تصریح کرد: کمیته امداد در حمایت از مددجویان از ظرفیت‌های خیران نیز بهره گرفته و در این راستا 45 طرح مشارکتی اجرایی می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه بر اساس بند (ب) ماده 39 برنامه پنج ساله پنجم توسعه سالانه 10 درصد از جامعه هدف زیرپوشش نهادهای حمایتی از چرخه حمایتی خارج شوند، افزود: سال قبل 3 هزار شغل توسط کمیته امداد استان زنجان ایجاد شد.

صفری در ادامه با بیان اینکه وام‌های اشتغالزایی کمیته امداد در رشته‌های مختلف شغلی بر اساس مهارت‌های مددجویان پرداخت می‌شود، اضافه کرد: برای اجرای پایدار و موفق طرح‌های اشتغال نسبت به نظارت بر طرح‌های اشتغال صورت گرفته و همچنین مشاوره‌های شغلی لازم به مددجویان ارائه می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه فعالیت‌های امداد مصداق بارز اقتصاد مقاومتی بوده و در رفع محرومیت و فقر تاثیر دارد، گفت: در این راستا از ظرفیت‌های موجود در استان استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: خدماتی که کمیته امداد در حمایت از خانواده‌های زیرپوشش ارائه می‌دهد، با حفظ عزت نفس و کرامت انسانی مددجویان صورت می‌گیرد.

 

۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید