اخبار

ارائه آموزش های یکسان در مهد کودک به کودکان ناممکن شده است.

ارائه آموزش های یکسان در مهد کودک به کودکان ناممکن شده است.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: به واسطه تعدد و تنوع مهدهای کودک که توسط نهادها و سازمان های مختلف راه اندازی شده اند، ارائه آموزش های یکسان در آن ها به کودکان ناممکن شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی قیداری در حاشیه آیین جشن بازگشایی مهدهای کودک افزود: تعدد مهدهای کودک به جهت فراهم کردن زمینه های آموزش های پیش از دبستان برای کودکان امر مثبتی است ولی از سوی دیگر یک کاسه نبودن محتوای آموزش های ارائه شده در مهدها می تواند آسیب هایی نیز را در پی داشته باشد.

وی از فعالیت 172 مهد کودک دارای مجوز از بهزیستی در زنجان خبر داد و اظهار کرد: در زمان حاضر بالغ بر 6 هزار کودک در این استان تحت پوشش این مهدها قرار دارند.

محمدی قیداری با بیان اینکه از 172 مهد کودک فعال در سطح استان 96 مهد کودک در نقاط شهری و 76 مهد در روستاها واقع هستند، افزود: در زمان حاضر از 6هزار کودک پذیرش شده در مهدها، بالغ بر یک هزار و 800 کودک تحت پوشش خدمات مهدهای کودک روستایی هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه ارائه آموزش های پیش از دوران دبستان به کودکان یکی از شاخص های توسعه محسوب می شود، گفت: بر اساس آمارهای موجود در کشورهای توسعه یافته حدود 90درصد کودکان تحت پوشش این نوع آموزش ها قرار می گیرند در حالی در کشور ما این میزان 10 تا 20 درصد کودکان را شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، سازمان بهزیستی تنها متولی صدور مجوز برای تاسیس مهد کودک بوده و لازم است مهدهای غیر مجازی که با مجوز نهادهای دیگر در سطح این استان فعالیت می کنند نسبت به اخذ مجوز معتبر از بهزیستی اقدم کنند.

۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید