اخبار

استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی برای توسعه کارآفرینی

استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی برای توسعه کارآفرینی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان بر لزوم استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی در ترویج و توسعه کارآفرینی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی ، در خصوص تاثیرگذاری استفاده از نیروهای بومی و جایگزین کردن آن‌ها با نیروهای غیربومی و اتباع خارجی در راستای کاهش بیکاری و معضلات ناشی از آن، تصریح کرد: در همین راستا بازرسان اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، همه واحدهای تولیدی و صنعتی را برای شناسایی اتباع خارجی مورد پایش قرار می‌دهند.

 

وی همچنین به اصلاح ساختار اقتصادی بنگاه‌های مشکل‌دار اشاره و با بیان اینکه مشکلات و موانع موجود در این بخش با حضور بنگاه‌های اقتصادی بررسی و احصا شده است، افزود: ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در استان، از دیگر اولویت‌های مورد نظر در راستای اجرایی کردن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه تعاون و کار است، لذا استفاده از ظرفیت داخلی و نیروهای بومی استان در دستور کار قرار دارد.

 

این مسئول با یادآوری اینکه یکی دیگر از اولویت‌های این اداره‌کل در استان، توسعه شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان است، اظهار کرد: توسعه این شرکت‌ها در اولویت برنامه‌های اداره‌کل قرار دارد؛ چرا که اهتمام به شرکت‌ها دانش‌بنیان می‌تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه افزایش تعامل شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان با دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها باعث تامین نیازهای آن‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد: حمایت از شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان به منزله برداشتن گامی بلند در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

 

۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید