اخبار

جلسه بررسی مسائل و مشکلات شرکت های تعاونی دهیاری استان زنجان برگزار شد

جلسه بررسی مسائل و مشکلات شرکت های تعاونی دهیاری استان زنجان برگزار شد
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری جلسه بررسی مسائل و مشکلات شرکت های تعاونی دهیاری استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، حمید دنیایی مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان در این جلسه با اشاره به سیاستهای کلی اصل 44 مقام معظم رهبری که هدف اصلی آن واگذاری امور به بخش خصوصی می باشد گفت: یکی از هدف های اساسی تعاونی ها حذف واسطه و انحصار می باشد، که تعاونی به عنوان دومین بخش اقتصاد کمک بسزایی به اقتصاد کشور خواهد کرد اگر نگاه ویژه ای به آن شود و برای اینکه سهم تعاون از اقتصاد به 25 درصد برسد باید اقدامات اساسی صورت گیرد که در حال حاضر چنین اتفاقی به کندی انجام میگیرد.

وی با بیان اینکه تشکیل تعاونی دهیاری قدمی است در راستای احیاء و توانمندسازی بخش روستایی و جلب مردم در روستاها به سمت تعاونی ها،اظهار کرد: تحصیلات در سطح روستاها افزایش پیدا کرده است که با توجه به استعداد و محصولات موجود در روستاها می توان با راهنمایی و کمک و ایجاد تشکلهای تعاونی به ایجاد اشتغال و سوق دادن مردم و به خصوص جوانان این مناطق به کارآفرینی و خود اشتغالی در روستاها کمک کرد که برای رسیدن به این هدف تعاونی های دهیاری نقش اساسی دارند.

دنیایی  یکی از مشکلات اساسی تعاونی ها را انتظار حمایت همیشگی از طرف دولت و دستگاههای دولتی عنوان کرد و تصریح کرد یکی از مزیت های اصلی تعاونی ها اتکا به توانمندیهای خود و متکی نبودن به حمایت های دیگران است که در کنار آن نیز دولت برای بهتر شدن شرایط برای تعاونی ها حمایت هایی را انجام می دهد.

حمید دنیایی به پیش بینی و برگزاری 20 هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای تعاونی ها خبر داد و خواستار کمک تعاونی های دهیاری برای ایجاد تعاونی توسعه و عمران شهرستان ها و فعال و پویا کردن این تعاونی ها در  سطح شهرستان ها شد.

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان به برگزاری تور آموزشی برای تعاونی های دهیاری استان خبر داد و عنوان کرد هدف از برگزاری این تور حضور و بازدید از تعاونی های موفق سایر استان ها و استفاده از تجربیات و ایده های آنها برای توسعه و فعال تر کردن تعاونی های استان عنوان کرد.

در ادامه هر یک از اعضای تعاونی های دهیاری حاضر در جلسه به بیان  نظرات و مسائل و مشکلات موجود در حوزه تعاونی های دهیاری استان پرداختند.

۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید