اخبار

تحقق سهم بخش تعاون در اقتصاد، نیازمند اعتماد سازی است

تحقق سهم بخش تعاون در اقتصاد، نیازمند اعتماد سازی است
دبیر اتاق ‌تعاون زنجان گفت: اگر می‌خواهیم سهم تعاون در اقتصاد دولتی تحقق یابد، باید با اعتماد سازی و تعامل، برخی انحصارات موجود شکسته شود

محسن جاویدان در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با بیان اینکه قوانین و مقررات نسبتاً خوبی در حوزه تعاون وجود دارد، اظهار کرد: با پیش‌بینی‌های انجام شده در سیاست‌های کلی اصل 44، جایگاه تعاون در اقتصاد به خوبی تعیین شده است.

وی سهم تعاون را در سند چشم‌انداز 20 ساله اقتصاد کشور، 25 درصد اعلام کرد و افزود: از نگاه برخی از قانونگذاران و ترسیم‌کنندگان سیاست، این رقم دست نیافتنی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: اتخاذ تمهیدات مناسب و کارشناسی اعم از ارائه تسهیلات مناسب، معافیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را قانون‌گذار پیش‌بینی کرده است که تمامی این موارد نیاز به اجرا دارند.

دبیر اتاق ‌تعاون زنجان با تأکید بر اینکه تعاون، بخش غیر دولتی است و مشکلات بیشتری نسبت به بخش خصوصی دارد، خاطر نشان کرد: اگر قوانینی که در بخش تعاون وجود دارد اجرا شود، بسیاری از مشکلات تعاونی‌ها برطرف می‌شود.

جاویدان به اجرای درست قوانین بخش تعاون تاکید کرد و ادامه داد: اگر بند یا بندهایی از قوانین تصویب شده در تعاون مورد توجه قرار نگیرد، این هم همانند بسیاری از قوانین دیگر فقط نوشته و بایگانی می‌شود.

وی با اشاره به بخشی‌نگری دستگاه‌های اجرایی به ویژه تعاون، ابراز کرد: اگر چه در اجرای طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری اولویت با بخش تعاون است و حتی در تخصیص منابع این بخش در اولویت قرار دارد، اما متأسفانه بنا به اعلام اداره کار و امور اجتماعی در سال های‌ گذشته سهم تعاون استان از منابع بنگاه‌های زودبازده ناچیز بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حوزه تعاون فعالیت‌ها فقط به مسکن و مصرف معطوف نمی‌شود، عنوان کرد: باید در حوزه تعاون پیگیر طرح‌های برتر باشیم.
 

۲۳ اَمرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید