اخبار

تشکیل کمیته توسعه بخش غیردولتی در راستای تشویق بخش خصوصی برای ایجاد آموزشگاه فناوری راهبردی و نوین

تشکیل کمیته توسعه بخش غیردولتی در راستای تشویق بخش خصوصی برای ایجاد آموزشگاه فناوری راهبردی و نوین
سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان به تشکیل کمیته توسعه بخش غیردولتی اشاره کرد و گفت: این کمیته در راستای تشویق بخش خصوصی برای ایجاد آموزشگاه در حوزه فناوری راهبردی و نوین است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا انصاری با اشاره به لزوم ورود بخش خصوصی به منظور ایجاد آموزشگاه در حوزه فناوری راهبردی و نوین اظهار داشت: راهکارهای لازم در این زمینه احصا شده است.

وی بیان کرد: از جمله برنامه‌های اداره کل فنی و حرفه‌ای استان در راستای ترغیب آموزشگاههای آزاد موجود برای راه‌اندازی رشته‌های حوزه فناوری راهبردی نوین، آی‌تی، آی‌سی‌تی، برق و الکترونیک برگزاری همایشهایی در زمینه تبیین دوره‌های آموزشی در حوزه فناوری راهبردی و نوین است.

سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان به برگزاری نشست ویژه با شرکتهای دانش‌بنیان و نیز نخبگان مهارتی استان اشاره کرد و افزود: کمیته توسعه بخش غیردولتی با مشارکت کانون انجمن‌های صنفی استان و دستگاههای ذی‌ربط نیز در این راستا تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: معرفی آموزشگاهها برای استفاده از تسهیلات بانکی به منظور ایجاد و توسعه آموزشگاههای آزاد از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه مربوطه است.

انصاری با تاکید بر تعداد آموزشگاههای غیر‌دولتی فعال در استان ابراز کرد: در حال حاضر در زنجان بیش از 131 آموزشگاه در بخش غیر‌دولتی فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: از مجموع 131 آموزشگاه غیردولتی فعال در استان بیش از 112 آموزشگاه رتبه‌بندی شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان به لزوم شرکت تمامی آموزشگاههای آزاد در طرح رتبه‌بندی آموزشگاهها اشاره کرد و یادآور شد: جلسات مختلفی در راستای ترغیب آموزشگاهها و نیز تبیین شیوه‌نامه و کاربست اعتبار‌سنجی تشکیل می‌شود.

 

۱۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید