اخبار

48 درصد آموزشهای ارائه شده در فنی و حرفه‌ای به مهارت‌آموزان در حوزه‌های صنعتی است.

48 درصد آموزشهای ارائه شده در فنی و حرفه‌ای به مهارت‌آموزان در حوزه‌های صنعتی است.
سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان به سهم آموزشی در حوزه صنعتی اشاره کرد و افزود: 48 درصد آموزشهای ارائه شده در فنی و حرفه‌ای به مهارت‌آموزان در حوزه‌های صنعتی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا انصاری با بیان اینکه بخش قابل توجهی از آموزشهای ارائه شده به مهارت‌آموزان در حوزه خدمات است، اظهار داشت: این رویکرد با توجه به نیاز بازار و نقشه راه استان اتخاذ شده است که ۴۳ درصد از آموزشهای فنی و حرفه‌ای به حوزه خدمات اختصاص دارد.

وی با تاکید بر اینکه طبق بررسیهای انجام شده و آمار اعلامی سهم اشتغال در بخش خدمات در استان پایین‌تر از میانگین کشوری است، ابراز کرد: مهارت‌آموزی در حوزه خدمات به جامعه هدف می‌تواند در افزایش اشتغال‌زایی این بخش تاثیرگذار باشد.

انصاری با اشاره به اینکه کمترین سهم آموزشی ارائه شده در بخش‌های کشاورزی است که در مجموع 9 درصد آموزشها در حوزه کشاورزی می باشد، عنوان کرد: اولویتهای امسال آموزشی این اداره کل با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، نزدیکی به پایتخت و نیز همجواری با هفت استان مهم کشور و وجود پتانسیل‌های طبیعی و منابع خوب آب، خاک و معادن غنی همواره کشاورزی و صنایع معدنی محورهای توسعه استان بوده و با دارا بودن ظرفیتهای ویژه در حوزه صنایع‌دستی و وجود زیرساختهای ایجاد شده در حوزه برق و الکترونیک و آی‌تی هدفگذاری شده است.

وی ارتقای شایستگی حرفه‌ای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان، توسعه آموزشهای فنی و حرفه‌ای در مناطق روستایی و کمتر توسعه‌یافته، ارتقای شایستگی حرفه‌ای شاغلان صنایع و صنوف و بنگاههای اقتصادی، توسعه مشارکت ذی‌نفعان با رویکرد سفارش محوری کردن آموزشها، توسعه آموزش مشاغل خانگی و آموزشهای بازار محور و غیره از جمله اولویتهای برنامه‌های آموزشی سال 95 است.

سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان برون‌سپاری قسمتی از تعهدات آموزشی به بخش خصوصی و واگذاری کارگاه و خرید خدمات با اولویت موسسات کارآموزی آزاد و حمایت از توسعه مشارکت بخش غیردولتی، برگزاری آزمونهای کتبی به صورت الکترونیکی و تلاش بر کیفی‌سازی آزمون عملی، بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه آموزشهای مهارتی و غیره از دیگر اولویتهای پیش‌بینی شده در برنامه‌های آموزشی است.

 

۱۸ مهر ۱۳۹۵ ۱۴:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید