اخبار

زنجان ظرفیت خوبی در بخش خدمات دارد

زنجان ظرفیت خوبی در بخش خدمات دارد
استاندار زنجان با اشاره به ظرفیت موجود در بخش خدمات استان گفت: حوزه گردشگری یکی از فرصت‌های موجود برای توسعه در سطح استان است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان  زنجان، اسدالله درویش امیری در جلسه ستاد کار گروه اشتغال استان زنجان اظهار کرد: مهم‌ترین کار گروه استان زنجان کار گروه اشتغال است.

وی با اشاره به اینکه هر فردی که برای کاهش بیکاری در استان زنجان فعالیت کند مورد حمایت دولت قرار می‌گیرد، اضافه کرد: همه دستگاه‌های استان باید از سرمایه‌گذاران حمایت کنند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه براساس آمار اعلامی نرخ بیکاری در استان زنجان 8.4 درصد است، تصریح کرد: این آمار به دلیل اشتغال جمعیت قابل توجه استان زنجان در بخش کشاورزی است.

درویش امیری با اشاره به اینکه استان زنجان ظرفیت خوبی در بخش خدمات دارد، اضافه کرد: باید این بخش فعال‌تر شود.

وی تاکید کر: دولت در کنار بخش خصوصی برای فعال‌تر کردن بخش خدمات پیشنهادات و برنامه‌های خاص ارائه کند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه وضعیت اشتغال در بخش خصوصی و عمومی در استان زنجان ایده‌آل است، بیان کرد: 14.7 درصد اشتغال در استان در بخش عمومی و 85.3 درصد در بخش خصوصی است.

امیری با بیان اینکه جذب نیرو در دولت متوقف شده است، افزود: مردم باید بدانند که اشتغال تنها در دریافت پست‌های دولتی خلاصه نمی‌شود.

وی با اشاره به کمبود آب در کشور برای فعالیت کشاورزی به صورت سنتی بیان کرد:  کشاورزی باید به سمت صنعتی شدن حرکت کرده و بهره‌وری را افزایش دهند.

استاندار زنجان بر لزوم ارائه آموزش‌های مهارتی به جویندگان اشتغال تاکید کرد و گفت: موسسات کاریابی نیز به وظایف ذاتی خود مبنی بر هدایت صحیح جویندگان کار مبادرت کنند.

امیری با اشاره به اینکه 68 درصد اشتغال بخش کشاورزی در استان زنجان از اهالی روستا است، اظهار کرد: این درصد اشتغال در استان منطقی به نظر می‌رسد.

وی با بیان اینکه میزان اشتغال در بخش خدمات 53 درصد شهری است، عنوان کرد: باید به این بخش بیشتر پرداخته شود.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: در بخش صنعت میزان اشتغال 39 درصد است که این آمار در بخش شهری و روستایی متعادل است.

 

۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید