اخبار

سالانه 10 درصد از مددجویان کمیته امداد از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند

سالانه 10 درصد از مددجویان کمیته امداد از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند
مدیر کل کمیته امداد امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه چهار درصد از جمعیت استان زنجان زیرپوشش کمیته امداد هستند، گفت: سالانه 10 درصد از مددجویان کمیته امداد از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، هدایت صفری در دیدار با امام جمعه شهرستان طارم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت جمعیتی استان زنجان اظهار کرد: استان زنجان یک میلیون و 80 هزار نفر جمعیت دارد که از این میزان 4 درصد برابر 43 هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد هستند.

وی تعداد زنان سرپرست خانوار زیرپوشش این نهاد را 13 هزار نفر اعلام کرد و گفت: همچنین تعداد دانش‌آموزان، دانشجویان و بیماران صعب‌العلاج زیرپوشش این نهاد نیز 3 هزار و 100، 600 و 520 نفر است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه در دهه چهارم فعالیت کمیته امداد، رویکرد توانمندسازی مددجویان در پیش گرفته شده است، افزود: خوشبختانه با اقدامات این نهاد مددجویان کمیته امداد در عرصه‌های مختلف علمی الگو هستند.

صفری با اشاره به توانمندسازی سالانه 10 درصد از مددجویان کمیته امداد اظهار داشت: این مهم نیز با اشتغالزایی مستمر برای مددجویان ممکن شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با تاکید بر اینکه محرومیت‌زدایی از جامعه صرفا با فعالیت کمیته امداد ممکن نیست، از دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست، این نهاد را در حل مشکلات نیازمندان همراهی کنند.

وی با اشاره به سیاست‌های کمیته امداد در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: در این راستا آمادگی لازم برای ایجاد مجتمع‌های ویژه مددجویان وجود دارد.

امام جمعه طارم نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت ارزشمند کمیته امداد در عرصه‌های مختلف محرومیت‌زدایی اظهار کرد: طی 37 سال گذشته از فعالیت کمیته امداد، وضعیت امدادرسانی به محرومان پیشرفت بسیاری داشته است.

حجت‌الاسلام صادقی‌پور با بیان اینکه کار در کمیته امداد امری مقدس است، اضافه کرد: سیره ائمه معصومان (ع) نیز حمایت از نیازمندان بوده است و در امر کمک به نیازمندان باید از این بزرگواران الگو گرفت.

 

۲۸ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید