اخبار

حضور 18 کارآموز زنجانی در 16 رشته فنی و حرفه ای در مرحله کشوری هفدهیمن دوره مسابقات ملی مهارت

حضور 18 کارآموز زنجانی در 16 رشته فنی و حرفه ای در مرحله کشوری هفدهیمن دوره مسابقات ملی مهارت
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: 18 کارآموز زنجانی در 16 رشته فنی و حرفه ای در مرحله کشوری هفدهیمن دوره مسابقات ملی مهارت شرکت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا انصاری در جمع خبرنگاران افزود: مرحله شهرستانی مسابقه های ملی مهارت اردیبهشت امسال با حضور 2 هزار و 17 نفر در 30 رشته به صورت کتبی و شفاهی در استان برگزار شد که در نهایت 134 کارآموز توانستند به مرحله استانی این مسابقات راه پیدا کنند که شرکت کنندگان مرحله شهرستانی شامل یک هزار 84 مرد و 933 زن بودند

انصاری اظهار کرد: در مرحله استانی طی یک اردوی آمادگی 18 کارآموز از 134 نفر راه یافته به این مرحله، جواز شرکت در مرحله کشوری مسابقات را کسب کردند که 2 نفر از آنان در رشته های خیاطی و فناوری اطلاعات و پشتیبانی از بانوان هستند.

وی یادآور شد: کارآموزان این استان در مرحله کشوری در رشته های تراش CNC، لوله کشی و گرمایشی، کنترل صنعتی، فناوری طراحی گرافیک، مکاترونیک، تاسیسات الکتریکی، رباتیک، طراحی صنعتی، نقاشی خودرو، جوشکاری، خیاطی، کاشی کاری، قنادی، تبرید و تهویه، الکترونیک و فناوری اطلاعات و پشتیبانی به رقابت می پردازند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: هدف از برگزاری مسابقات ملی مهارت، ایجاد انگیزه و فرهنگ سازی و ترویج مهارت آموزی است، چرا که مهارت آموزی شرط لازم برای دسترسی به فرصت های شغلی و پایداری مشاغل است.

وی افزود: برگزیدگان مسابقات ملی مهارت در مرحله کشوری تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرند و از امتیاز تسهیلات بلاعوض آن بیناد جهت کارآفرینی برخوردار می شوند.

انصاری یادآور شد: از سوی دیگر، بر اساس تفاهم منعقده شده بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و صندوق کارآفرینی امید، این صندوق تسهیلات اشتغال به برگزیدگان مسابقات ملی مهارت پرداخت می کند.

هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت به میزبانی استان البرز از 2 تا هشت آبان سال جاری برگزار می شود.

۲۸ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید