اخبار

پرداخت بیش از هشت میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی در زنجان

پرداخت بیش از هشت میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی در زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: طی 6 ماهه سال جاری، هشت میلیارد و 350 میلیون ریال تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی به متقاضیان در سطح این استان پرداخت شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور، 275 طرح ایجاد مشاغل خانگی به ارزش بیش از 15 میلیارد ریال در استان به بانک ها ارسال شده که از این تعداد تا کنون به 167 طرح، به میزان هشت میلیارد و 350 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی ادامه داد: 115 نفر از 167 متقاضی دارای طرحی که موفق به دریافت تسهیلات شدند، شامل زنان هستند.
غریوی یادآور شد: سال گذشته به 111 طرح ارائه شده برای راه اندازی مشاغل خانگی در زنجان، بیش از 21 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.
به گزارش ایرنا، کسب و کارهای خانگی راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در دنیا محسوب می شوند.
قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای قابل توجهی برای شاغلان آنها می شود، که از آن جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و رفت و آمد، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی، امکان انتقال تجربه ها از طریق آموزش غیر رسمی به شیوه استاد - شاگردی بین اعضای خانواده اشاره کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در زمان حاضر 230 رشته شغلی به نام مشاغل خانگی شناسایی شده است، گفت: متقضیان دریافت تسهیلات برای راه اندازی کسب و کارهای خانگی می توانند با مراجعه به سامانه http://www.mashaghelkhanegi.ir نسبت به ثبت طرح های خود اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، فهرست و اطلاعات رشته های مشاغل خانگی، در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس http://www.mcls.gov.ir، بخش مشاغل خانگی، قابل مشاهده است.
هم اکنون برای هر طرح مستقل جهت راه اندازی مشاغل خانگی 50 میلیون ریال و برای هر طرح پشتیبان تا سقف 750 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

 

۲۸ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید