اخبار

نرخ بیکاری روستایی استان زنجان ۴.۵ درصد است

نرخ بیکاری روستایی استان زنجان ۴.۵ درصد است
استاندار زنجان گفت:نرخ بیکاری روستایی استان زنجان ۴.۵ درصد است در حالیکه این نرخ در کشور ۷.۶ درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، اسدالله درویش امیری در جلسه شورای اداری، از حضور باشکوه مردم در دسته های عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه اعظم زنجان تقدیر کرد و گفت: مردم با این حضور درک عمیق خود از عاشورا را به نمایش گذاشتند.

وی اظهار کرد: امنیت فراهم شده در دسته عزاداری و انسجام در هیئت های مذهبی  مرهون تلاش خوب سازمان تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی است و برنامه های عزاداری به موقع توسط سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد

درویش امیری  به اشتغال صنعت در استان زنجان اشاره کرد و گفت: اشتغال صنعت در استان زنجان ۳۱.۸ درصد است و در کشور ۳۲.۵ درصد می باشد،در بخش کشاورزی اشتغال استان ۳۱.۸درصد و در کشور ۱۸ درصد می باشد که تعادل و توازن وضعیت مان نسبت به کشور تفاوت چندانی ندارد.

استاندار زنجان تاکید کرد: میزان اشتغال در بخش  خدمات در کشور ۴۹.۴ درصد و در استان ۳۶.۹ درصد می باشد و ۱.۳۵ درصد جمعیت کشور در استان زنجان می باشد.

امیری افزود:بیش از ۶۲.۵ درصد از جمعیت استان زنجان شهری و ۳۷.۵ درصد روستایی می باشند و در کشور این میزان در کشور شهری ۷۲ درصد و روستایی ۲۸ درصد می باشد و درصد جمعیت روستایی استان زنجان ۱۰ درصد بیشتر از کشوری است و تا پایان سال آینده بیش از ۸۰ درصد روستاهای استان زنجان به نعمت گاز برخودار می شوند.

امیری یاد آورشد: آبیاری تحت فشار در استان زنجان تاکنون خوب اجرا شده و بیش از ۴۵ هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش آبیاری تحت فشار است.

 

۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید