اخبار

تشکیل جلسه تجدید نظر مشاغل سخت وزیان آور

تشکیل جلسه تجدید نظر مشاغل سخت وزیان آور
مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: برای برسی پرونده های ارجاعی جلسه تجدید نظر مشاغل سخت وزیان آور تشکیل شد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، هومن امیدوار در این جلسه  با بیان این مطلب، وظایف کمیته‌های بدوی استانی را اینگونه بیان کرد: اجرای سیاستها و مصوبات شورای عالی حفاظت فنی، رسیدگی مواردی که با اتخاذ تدابیر لازم حالت سخت و زیان‌آوری شغل یا مشاغل از بین رفته و در زمره مشاغل عادی درآمده‌اند و اعلام آن به مراجع ذی‌ربط به منظور حذف امتیازاتی که به کار سخت و زیان آور تعلق گرفته است، بررسی، تطبیق و تشخیص مشاغل سخت و زیان‌آور با مواد آیین‌نامه که توسط بیمه شده، کارفرما، وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کار و امور اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی و تشکلها به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور معرفی شده و اعلام نتیجه به متقاضی و سازمانهای ذی‌ربط از سوی رئیس کمیته بدوی.

امیدوار ادامه داد: وظایف کمیته‌های تجدیدنظر استانی نیز عبارت است از رسیدگی، اظهارنظر و تصمیم‌گیری در خصوص اعتراض به آراء کمیته‌های بدوی استانی موضوع مادهاین آیین‌نامه که توسط بیمه شده یا کارفرما درخواست گردیده است و اعلام نتیجه به متقاضی و سازمانهای ذی ربط از سوی رئیس کمیته تجدیدنظر.

وی گفت: کمیته بدوی متشکل ازمعاون روابط کار سازمان کار و امور اجتماعی استان و یا نماینده وی به عنوان رئیس جلسه، نماینده کارفرمایان حسب معرفی کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان، کارشناس مسئول بهداشت حرفه‌ای معاونت بهداشتی دانشگاه / دانشکده علوم پزشکی ذیرب، نماینده کارگران حسب معرفی تشکل حائز اکثریت استان بنا به تشخیص سازمان کار و امور اجتماعی استان، معاون امور بیمه‌ای اداره کل تامین اجتماعی استان و یا نماینده وی.

امیدوار افزود: جلسات کمیته‌های بدوی و تجدید نظر استانی در سازمان کار و امور اجتماعی استان تشکیل و با حضور چهار نفر از اعضای اصلی و یا علی البدل رسمیت می‌یابد و تصمیمات جلسه با اکثریت آراء حاضرین معتبر و لازم الاجرا می باشد.

وی تصریح کرد: هیچ یک از اعضای کمیته‌های بدوی همزمان نمی‌توانند عضو کمیته تجدیدنظر باشند. همچنین اعضای مذکور نمی‌توانند در جلسه تجدیدنظر پرونده‌هایی که در هنگام رسیدگی بدوی به آن رأی داده‌اند با حق رأی شرکت نمایند.

 

 

۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید