اخبار

کاهش نرخ بیکاری در زنجان تا 8.4 درصد

کاهش نرخ بیکاری در زنجان تا 8.4 درصد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از کاهش نرخ بیکاری در زنجان تا 8.4 درصد خبر داد.

 

احمد غریوی با اشاره به هدف‌گذاری صورت گرفته در برنامه پنجم توسعه برای کسب سهم 25 درصدی بخش تعاون از اقتصاد ملی اظهار کرد: تحقق این سهم در گرو همکار‌ی‌های همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه به منظور پالایش تعاونی‌ها کمیته تعاون تشکیل شده است، اضافه کرد: در حال حاضر 80 درصد از مردم زنجان در تعاونی‌های استان عضویت دارند.

غریوی با اشاره به اینکه به علت مشکلات موجود هنوز سهم 25 درصدی بخش تعاون از اقتصاد کشور محقق نشده است، افزود: هنوز تعاون به جایگاه واقعی خود نرسیده است، در حالی که تعاون یک مجموعه بزرگ است که ظرفیت بسیاری دارد و باید از آن استفاده شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: برای تحقق سهم تعاون در اقتصاد، این سهم در گرو همکار‌ی‌های تمامی دستگاه‌های اجرایی ذیربط در سطح کشور و استان است.

وی با اشاره به تعامل دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون اظهار کرد: در این راستا جلسات متعددی در قالب شورای هماهنگی برگزار و تصمیم‌های لازم اتخاذ می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به آخرین وضعیت اشتغال در استان زنجان و کاهش میزان بیکاری در استان افزود: از سال92 تا کنون نرخ بیکاری به 8.4 در استان رسیده است.

غریوی با اشاره به اینکه کاهش نرخ بیکاری نیازمند همکاری بیشتر است، گفت: باید از ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف برای حل معضل بیکاری استفاده کرد.

به گزارش فارس، استان زنجان ظرفیتهای مختلفی در حوزههای گوناگون کشاورزی، صنعت، فرهنگی، اقتصاد و... داشته و  بیش از یک میلیون نفر جمعیت، 1.35 درصد از سهم جمعیتی کشور را بر اساس سرشماریهای سال 90 به خود اختصاص داده است.

 

۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید