اخبار

سال گذشته 70 درصد کارجویان جذب شده از طریق کاریابی ها در زنجان، فاقد مهارت بودند

سال گذشته 70 درصد کارجویان جذب شده از طریق کاریابی ها در زنجان، فاقد مهارت بودند
بر اساس گزارش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، سال گذشته، 70 درصد به کار گمارده شدگان از طریق مراکز کاریابی در این استان، فاقد گواهینامه مهارتی بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال گذشته از یک هزار و 733 نفر متقاضی به کار گمارده شده از سوی کاریابی ها در سطح استان، یک هزار و 239 نفر فاقد گواهینامه مهارتی بودند.
احمد غریوی افزود: دلیل عمده این امر ناشی از آن است که کارجویان رغبتی به آموزش های مهارتی ندارند و یا در مواردی رشته های مهارتی مطابقتی با نیازهای بازار کار استان ندارد.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته از هشت هزار و 363 کارجوی ثبت نام کرده در موسسه های کاریابی استان، یک هزار و 733 نفر جذب واحدهای تولیدی و صنعتی شدند.
غریوی اظهار کرد: 77 درصد از کارجویان ثبت نام کرده در مراکز کاریابی و نیز 73 درصد از به کار گمارده شدگان طی این مدت، مرد بودند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به جذب 21 درصدی ثبت نام کنندگان در کاریابی ها اشاره و بر لزوم ترغیب کارفرمایان به جذب نیروی کار از طریق کاریابی ها تاکید کرد.
به گزارش ایرنا در زمان حاضر 19 موسسه کاریابی در سطح استان زنجان فعال هستند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به موضوع بکارگیری افراد فاقد مهارت در سطح برخی واحدهای تولیدی و صنعتی استان اشاره کرد و گفت: در زمان حاضر آن چنان که برخی ادعا می کنند با فقر مهارت در سطح استان مواجه نیستیم و این فرایند بکارگیری مهارت آموزان است که دچار یک سری نارسایی ها است.
محمدرضا انصاری با بیان اینکه وظیفه کاریابی ها، ارائه مشاوره و هدایت شغلی به مراجعان و رغبت سنجی آنان به مشاغل است، افزود: موسسه های کاریابی باید افراد علاقه مند و فاقد مهارت را برای کارآموزی به مراکز فنی و حرفه ای ارجاع دهند.
وی به ضرورت نیاز سنجی از بازار کار و مشارکت حداکثری ذینفعان (واحدهای تولیدی و خدماتی)، در به کارگیری مهارت آموزان تاکید و خاطرنشان کرد: سفارش محور شدن ارائه آموزش های مهارتی موجب صرفه جویی در هزینه ها و ارتقا بهره وری می شود.

 

۶ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید