اخبار

بانک ها با دقت و سرعت طرح های اقتصادی را بررسی کنند

بانک ها با دقت و سرعت طرح های اقتصادی را بررسی کنند
استاندار زنجان گفت: بانک های عامل در طرح رونق اقتصادی، با دقت و سرعت در بررسی طرح های اقتصادی معرفی شده را بررسی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش امیری در جلسه شورای هماهنگی بانک های عامل در طرح رونق اقتصادی افزود: تمامی طرح های در دست بررسی باید حداکثر تا 20 روز آینده تعیین تکلیف شوند.
وی بر ضرورت تسریع در تعیین تکلیف طرح های معرفی شده به شبکه بانکی این استان تاکید کرد و یادآورشد: از مجموع 782 طرح معرفی شده به بانک های استان، تاکنون 197 طرح اقتصادی موفق به دریافت تسهیلات، 219 طرح از سوی بانک ها بررسی و رد شده اند و مابقی طرح ها به صورت 'انباشت عقد قرارداد' و یا 'در دست بررسی' است که باید تعیین تکلیف شوند.
درویش امیری با بیان این مطلب که سقف تسهیلات ارائه شده به طرح های رونق اقتصادی محدود است، یادآور شد: سقف تسهیلات پرداختی این استان برای هر متقاضی در این بخش 30 میلیارد ریال که انتظار می رود دستگاه های اجرایی عضو کمیته رونق اقتصادی و مدیران عامل بانک ها نهایت همکاری را با متقاضیان داشته باشند.
استاندار زنجان گفت: بنا نیست دولت بدون تامین پشتوانه مالی به بانک ها فشار آورد و پرداخت تسهیلات خارج از مقررات و به صورت دستوری انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: از همین رو بانک ها باید با تسهیلات و شرایطی که دولت فراهم کرده است در راستای رونق اقتصاد و اشتغال کشور همکاری بیشتری داشته باشند.
درویش امیری پرداخت تسهیلات بدون حساب و کتاب و پرداخت تسهیلات به نام یک طرح و استفاده نکردن در آن طرح را از جمله آفت های نظام بانکی در ادوار گذشته برشمرد و تصریح کرد: تمامی افرادی که در بهم ریختگی نظام بانکی کشور مقصرند باید در برابر مردم پاسخگو باشند.
گفتنی است در شش ماهه نخست سال جاری از مجموع 782 طرح معرفی شده به شبکه بانکی استان 197 طرح، تسهیلاتی معادل یک هزار و 514 میلیارد و 720 میلیون ریال پرداخت شده است.
از مجموع طرح های معرفی شده 88 طرح به ارزش 490 میلیارد ریال در مرحله عقد قرارداد، 278 طرح به مبلغ دو هزار و هشت میلیارد ریال در دست بررسی بوده و 219 پروژه به ارزش یک هزار و 520 میلیارد ریال از سوی شبکه بانکی بررسی و رد شده است.
مجموع تسهیلات تخصیص یافته در راستای اجرای طرح رونق اقتصادی در استان زنجان چهار هزار و و 430 میلیارد ریال است که تاکنون 35 درصد از این مبلغ پرداخت شده و میزان پرداخت تسهیلات در استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری به شمار می آید.
در ادامه این جلسه هر یک از مدیران عامل بانک های این استان به بیان دلایل و مشکلات اعطای تسهیلات به طرح های رونق اقتصادی پرداختند و مواردی از قبیل احراز نشدن اهلیت و صلاحیت متقاضیان و مراجعه و پیگیری نکردن از سوی متقاضیان به عنوان موانع و مشکلات این حوزه مطرح شد.

 

۶ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید