اخبار

استفاده از مشعل غیر استاندارد توسط 30 واحد تولیدی زنجان

استفاده از مشعل غیر استاندارد توسط 30 واحد تولیدی زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 30 واحد تولیدی در شهرک ناجی استان از مشعل‌های غیر استاندارد و دست ساز استفاده می‌کنند.

احمد غریوی در دومین جلسه کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا با اشاره به مشکلات جمعی از واحدهای تولیدی در شهرک ناجی اظهار کرد: در سال 93، حادثه‌ای برای کارگران یکی از واحدهای تولیدی این شهرک صنعتی رخ داد که جامعه کارگری استان را متاثر ساخت.

وی با اشاره به اینکه این حادثه به دلیل غیر استاندارد بودن مشعل مورد استفاده واحدهای تولیدی برای کارگر زنجانی رخ داده بود، تصریح کرد: در حال حاضر 30 واحد در شهرک ناجی زنجان فعال هستند که از مشعل دست ساز یا غیر استاندارد استفاده می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه به دلیل اشتغال کارگران در این واحدهای تولیدی، کار آنها را متوقف نکردیم، اضافه کرد: در حالی که توقف کار واحدهای تولیدی مذکور، وظیفه قانونی اداره کل تعاون محسوب می‌شود.

غریوی با تأکید بر اینکه بر اساس ماده 105 قانون کار، در صورت استفاده تجهیزات غیر استاندارد توسط کارفرمایی، می‌توانیم آن واحد را متوقف و به دادسرا معرفی کنیم، یادآور شد: ابتدا موضوع استفاده از مشعل‌های غیر استاندارد در این 30 واحد، در کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح شد تا مسؤولان استانی در جریان این مسأله باشند.

وی با اشاره به اینکه از سویی تا پایان فروردین‌ماه سال 95 به واحدهای مذکور فرصت داده شد تا از مشعل استاندارد در واحدهای تولیدی خود استفاده کنند، ادامه داد: اما واحدها در این فرصت داده شده، اقدامی برای استانداردسازی نکرده بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه چندین بار با مدیران واحدهای تولیدی مذکور دیدار داشته‌ایم، ابراز کرد: این مدیران به نبود مشعل استاندارد در سطح کشور اشاره کردند.

غریوی با تأکید بر اینکه واحدهای تولیدی شهرک ناجی استان زنجان دسترسی به مشعل استاندارد ندارند، افزود: این موضوع در دادگستری هم مورد پیگیری قرار گرفته وهماهنگی های لازم با اداره کل استاندارد در رابطه با تهیه مشعل استاندارد و جلوگیری از تکرار حوادث احتمالی ناشی از کار به واسطه استفاده از مشعل های غیر مجاز انجام گرفته است

 

۱۳ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید