اخبار

گسترش آموزش های مهارتی در روستاها گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است

گسترش آموزش های مهارتی در روستاها گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: گسترش آموزش های فنی و حرفه ای در روستاها گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان سال جاری به میزان 27 میلیون نفر ساعت، آموزش های مهارتی فنی به روستائیان ارائه می شود.

   سید علی موسوی  در حاشیه نشست تخصصی کارگروه اشتغال در زنجان در جمع خبرنگاران افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای بر اساس نیاز بازار و سفارش ذینفعان و صاحبان صنایع، برنامه ریزی و اجرای آموزش ها را انجام می دهد.
وی ادامه داد: این نیازها و سفارش ها شامل مهارت های مقدماتی و مهارت های' های تک' و تکنولوژی های نوین نیز می شود.
موسوی به لزوم ایجاد هماهنگی و همگرایی بین سازمان ها و مراکزی که در حوزه اشتغال زایی فعال هستند تاکید کرد و افزود: در این حوزه لازم است به ایده ها و تجربه هایی که در سطح کشور در خصوص اشتغال زایی اجرا شده است توجه شود و استان های مختلف آن ها را به متقضای شرایط خود عملیاتی کنند.
وی با بیان اینکه بین بازار کار و نظام آموزش غیررسمی که مهارت آموزی هم جزو آن است، نباید فاصله ایجاد شود، اظهار کرد: مدل های مختلف و ساده ای را می شود برای کاهش این فاصله طراحی و اجرا کرد که در بازه زمانی کوتاه به نتیجه برسد.
موسوی افزود: آموزش های فنی و حرفه ای باید منعطف باشد و نظر صاحبان صنایع در برنامه ریزی، اجرا و ارزشیابی آموزش های مهارتی مدنظر قرار داده شود.
۱۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید