اخبار

آموزش های مهارتی باید متناسب با نیاز بازار کار ارائه شود

آموزش های مهارتی باید متناسب با نیاز بازار کار ارائه شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان: آموزش های مهارتی باید متناسب با نیاز بازار کار به متقاضیان ارائه شود

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی در آیین انعقاد تفاهم‌نامه بین اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان و شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان اظهار کرد: کار‌گروه اشتغال استان زنجان با هدف پیگیری ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان زنجان فعالیت می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه کمیته مهارت‌آموزی در استان زنجان تشکیل شده است، ادامه داد: این کمیته به دبیری اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان فعالیت می‌کند.

غریوی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش مرکز آمار از سال 93 شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان هستیم، افزود: نرخ بیکاری در استان در 3 ماهه‌ نخست سال‌جاری 8.4 درصد بوده است که استان زنجان چهارمین استان کشور در زمینه کمترین نرخ بیکاری است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه باید آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار باشد، افزود: کار تحقیقاتی در زمینه نیازسنجی انجام شده است.

غریوی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین اداره‌کل فنی و حرفه‌ای و کاریابی‌ها و  اداره‌کل کار و تعاون اجتماعی عنوان کرد: مقرر شد افراد جویای کار که فاقد مهارت هستند برای گذراندن دوره‌های آموزش مهارتی به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی شوند.

وی با اشاره به اینکه درصد عمده ای از  افراد جویای کار بدون مهارت میباشند، گفت: این موضوع اهمیت توسعه  مهارت‌آموزی توسط فنی وحرفه ای  را بیش از پیش نشان می‌دهد.

 

۱۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید