اخبار

آغاز اجرای طرح کارا کارت برای کارکنان دولت در زنجان

آغاز اجرای طرح کارا کارت برای کارکنان دولت در زنجان
مدیر رفاه و امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از آغاز اجرای طرح کارا کارت برای کارکنان دولت در زنجان خبر داد و گفت: هم اکنون این طرح برای کارکنان دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون در حال اجراست.

 

مجتبی بازرگان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: کارت خرید اعتباری «کارا کارت» یک ابزار مالی مانند تسهیلات و ضمانت‌نامه بانکی است که یک فرد با استفاده از آن می‌تواند کالایی را خریداری کند.

وی با تشریح اجرایی شدن «کارا کارت» تصریح کرد: در این طرح در مرحله نخست بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و در صورت تمایل سایر وزارتخانه‌ها‌، دیگر کارکنان دولت می‌توانند مشمول این طرح شوند.

مدیر رفاه و امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تلاش بر این است که «کارا کارت» به طور گسترده بین اقشار مختلف توزیع شود و از این رو برای فروشگاه‌های پذیرنده کارت مزیت و یا صرفه‌های حاصل از قیاس بزرگ ایجاد شود.

وی گفت: در این طرح تلاش شده است که دریافت کنندگان این کارت بدون ارائه تضامین بانکی از این کارت و ابزار نوین مالی بهره‌مند شوند.

مدیر رفاه و امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اعتبار پیش‌بینی شده در کارت‌های خرید بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی چهار برابر حقوق آنها است، تصریح کرد: اقساط این تسهیلات با سود 12 درصد در مدت یک سال کسر می‌شود.

بازرگان با اشاره به اینکه پس از صدور این کارت برای بازنشستگان، از امسال کارت مذکور برای کارکنان دولتی ادارات تابعه وزارت تعاون صادر می‌شود، تصریح کرد: این کارت‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مانند رفاه، شهروند، اتکا و فرهنگیان دارای اعتبار است و افرادی که این کارت را دریافت کنند، می‌توانند ارزاق مورد نیاز و سایر محصولات خود را از این فروشگاه‌ها تهیه کنند.

 

۱۵ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید